בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: תיעוד מתוך הכלא - מחבלים חוגגים אירוסין לרוצח 3 יהודים

פרסום ראשון • בסרטון שצולם מתוככי הכלא הישראלי, ונחשף על ידי הקול היהודי, מתועדים עשרות מחבלים החוגגים ליד שולחנות עמוסים בכל טוב, את אירוסיו של נאסר אבו-קויק, שהורשע ברציחתם של שרה לישה, אלעד ולנשטיין ועמית זנה הי"ד

  • אלחנן גרונר
  • ד' שבט תשע"ג - 07:01 15/01/2013
גודל: א א א
המחבלים חוגגים בכלא
המחבלים חוגגים בכלא

בעקבות שביתת הרעב של המחבלים, בשילוב עסקת שליט, הסירה ישראל מעל המחבלים הכלואים בבתי הכלא בארץ, גם את מעט ההגבלות שהטילה בזמן המשא ומתן על שחרורו של שליט, ומצבם כעת טוב מאי פעם.

הודות למכשירי הטלפון הרבים המוברחים למחבלים, בין השאר בידי סוהרים בני מיעוטים, ניתן מידי פעם לצפות בתמונה מחיי השגרה של המחבלים בכלא, אולם לא בכל יום נחשף סרטון ארוך המתעד חגיגה של ממש.

בסרטון שהעלו לרשת בימים האחרונים מחבלים מארגון הפת"ח הכלואים בישראל, מתועדת חגיגת האירוסין של מחבל שהורשע ברצח שלושה יהודים. החינגה בה משתתפים כעשרים וחמישה מחבלים ובהם בכירי מרצחי הפת"ח, חושפת את תנאי המעצר מהם נהנים המחבלים.


הסרטון פורסם לפני כעשרה ימים ברשת הפייסבוק וזכה למאות שיתופים. המחבל החוגג הוא נאסר אבו קויק (במעיל ספורט), ערבי מאיזור רמאללה שנידון לשלושה מאסרי עולם ועוד 25 שנה על ביצוע פיגועים.

אבו קויק היה הנהג של החוליה שפתחה באש בואדי חרמייה בבנימין, לעבר מכוניתה של תושבת נווה צוף, שרה לישה הי"ד לפני למעלה מעשור. לישה נהרגה במקום, וחברי החוליה המשיכו במסע ההרג ופתחו באש לעבר אוטובוס שנסע בסמוך בו נרצחו החיילים אלעד ולנשטיין ועמית זנה הי"ד.

בפיגוע נוסף שביצע אבו קויק, פתחו המחבלים באש לעבר רכבו של רוני נתנאל בצומת הגבעה הצרפתית. למרות שחברו של אבו קויק ירה 15 קליעים מטווח קרוב לעבר נתנאל, הוא נפצע בזרועו בלבד.

לפני גזר הדין נעמד אבו קויק בבית הדין הצבאי, והצדיק את מעשיו ואמר כי יש לערבים זכות לפגוע ביהודים שכן "אתם כבשתם את אדמתינו".

אבו קויק להצטרף לחבריו בכלא הישראלי. בחגיגות שצולמו בסרטון האמור, נראים מחבלים ערבים נכנסים לתא בזה אחר זה ולאחר טקס נשיקות ארוך, תחילה עם רמזי עובייד (בחולצה קצרה שחורה), בכיר ארגון הטרור חללי אל אקצא הנראה כמפקד האסירים, ולאחר מכן עם אבו קויק חתן השמחה, הם מתיישבים סביב שולחנות עמוסי כל טוב.

מגשי השתיה מועברים, ומדי פעם מוסר אחד המחבלים ד"ש דרך המצלמה לקרוביו וחבריו. בהמשך הסרטון שאורכו המלא הוא 16 דקות, נושא רמזי עובייד דברים לכבוד "אחינו נאסר".

יש לציין כי ברחבי הפייסבוק הסרטון רץ כשלידו כיתוב אודות תנאי המעצר הקשים של "האסירים הפלסטינים". החגיגות בסרטון לא מבלבלות את הערבים, למעט מגיב ערבי אחד שתוהה האם היה נכון לפרסם את הסרטון. לדבריו, כל מי שיראה את הסרטון ומחזיק בדעה שהאסירים הערבים מוחזקים בתנאים קשים בלי קשר למשפחותיהם, "יהפוך את דעתו".

כך או כך, אין זה סוד כי בבתי הכלא בישראל ישנם מכשירי פלאפון רבים, ורק לפני כשבוע פרסמנו כתבה אודות תמונתו של המחבל פואד שובכי שהופצה מתוך הכלא. בשב"ס אמרו אז כי "שירות בתי הסוהר מבצע בשנים האחרונות פעילות מבצעית ומודיעינית ענפה לסיכול החדרות פלאפונים לאסירים הבטחוניים, פעילות שהשגיה מדברים בעד עצמם ושתימשך גם בעתיד".

בנתיים נראה כי מי שמדבר בעד עצמו הוא דווקא מכשיר הסמארטפון דרכו מסרו המחבלים דרישות שלום חמות לבני משפחותיהם ועודדו את ערביי יהודה ושומרון להמשיך ולפגוע ביהודים.

ממשפחתה של שרה לישה הי"ד נמסר לקול היהודי כי "אנחנו מתפללים ליום שהרוצחים הללו יחוסלו. כך גם לא נצטרך לממן את כל ההוצאות והכסף שנשפך עבורם".

משירות בתי הסוהר נמסר הערב לקול היהודי, כי "החזקת פלאפונים ברשות האסירים הינה אסורה ושב"ס מנהל מלחמת חורמה בניסיונות הברחתם לתוך בתי הסוהר וזאת באמצעות חיפושים קפדניים, אמצעים טכניים ואחרים. הצילום שפורסם ייבדק והאסירים המעורבים יענשו במלוא החומרה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד