בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: העבר העשיר של הערבי המתעלל

עלאא קסוואני שהתעלל בצעיר בעל צרכים מיוחדים פרסם סרטון התנצלות והתראיין בכלי תקשורת שם הציג עצמו כקרבן של הסיטואציה. תחקיר הקול היהודי חושף את עברו הכבד הכולל פגיעה בילדים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ז טבת תשפ"ב - 16:48 21/12/2021
גודל: א א א
עלאא קיסוואני שהתעלל בצעיר בעל מוגבלויות. התמונה מתוך חשבון הטוויטר של ידידיה אפשטיין (צילום מסך רשתות חברתיות)
עלאא קיסוואני שהתעלל בצעיר בעל מוגבלויות. התמונה מתוך חשבון הטוויטר של ידידיה אפשטיין (צילום מסך רשתות חברתיות)

הרשתות געשו בימים האחרונים לאחר שהופץ סרטון של צעיר ערבי, עלאא קסוואני שמו, כאשר הוא מתעלל בצעיר חרדי בעל צרכים מיוחדים, מציג עצמו כשוטר ומאיים לעצור אותו. המשטרה עצרה את קסוואני המתגורר בבית חנינא בסמיכות לשכונת נווה יעקב, וביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים. אולם שופט בית משפט השלום בירושלים אופיר יחזקאל הורה לשחררו למעצר בית.

מאז מנהל קסוואני מסע יח"צ שבו הוא מציג את עצמו כקרבן של הסיטואציה. הוא פרסם סרטון התנצלות והתראיין ביומן הבוקר של גלי צה"ל שם טען כי לא ידע שאם הוא מעלה סרטון לטיקטוק הסרטון נחשף לציבור. קסוואני אף התנצל וטען כי כל האירוע לא היה בכוונה.

מול הקמפיין המנסה להלבין את האירוע החמור ונותן במה למתעלל בזמן שבני משפחתו של הצעיר שנפגע מספרים על כך שהוא מסתגר בבית ופגוע קשות מהאירוע, החלטנו לצאת ולחקור את עברו של קסוואני, ששמו ושמותיהם של בני משפחתו עלו לא פעם ב"מאחורי הקלעים"  של תחקירי הקול היהודי.

שוד ותקיפה מינית של ילדים

תחקיר הקול היהודי מגלה כי לעלאא קסוואני עבר פלילי עשיר והוא אף ריצה מאסר על פגיעה בילד בן 9.  ב-2013 הוא נעצר בחשד שביצע מעשה מגונה בילד כבן 9 באזור פסגת זאב. במקרה נוסף שהתרחש שנה קודם לכן הוא נעצר בחשד לשוד של ילד יהודי בן 9 בפסגת זאב. יחד עם ערבים נוספים הוא על פי החשד היכה את הילד ולקח לו את מכשיר הפלאפון.

אלא שלא רק ילדים יהודים סבלו מקסוואני. ב-2017 הוא נעצר לאחר שמאבטחים במרכז הרפואי שערי צדק הבחינו בו מכה את אשתו שהיתה בהריון בסיכון. אז התברר כי האשה כבת 15 והוא נעצר בגין תקיפה, בעילת קטינה בהסכמה ונישואין בניגוד לחוק. האשה סירבה להגיש תלונה, ככל הנראה בשל חששה מבעלה, והועברה למקלט לנשים מוכות.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ב2015 הוא הורשע בתקיפת שוטר. מכתב האישום עולה שנתן סטירה לשוטר שביקש לבדוק אותו בבית חנינא לאחר ששרק לשוטרים וקרא לעברם קריאות.

גם הפן התעבורתי מלמד על קסוואני. בעברו מספר רב של הרשעות על נהיגה בפסילה, ללא ביטוח ועוד. באחת הפעמים נתפס נוהג בפסילה יום אחד בלבד לאחר שרשיונו נשלל.

ועוד כמה פרטים על המשפחה המצוינת. אחיו נעצר לפני כחצי שנה לאחר שבנו בן ה-10 התקשר למשטרה וסיפר שהאב מכה אותו בחגורה וקשר אותו באזיקים.שוטרים שהגיעו לבית חילצו את הילד והאב נעצר. כעבור כמה ימים הוא שוחרר לאחר שהועברה למשטרה הקלטה שבה נשמע הילד אומר לאשה שהתלונן על אביו עלילת שווא כי הוא שונא אותו.

אותו אח גם הפעיל תחנת דלק פיראטית שגלגלה לפי החשד סכומי עתק וסיכנה את הציבור.

אח נוסף שחתם כעת ערבות על האח המתעלל הוא בהאא. ב-2019 הורשע בגניבת בושם יקר וחבילות סיגריות בטרם טס לאיסטנבול. גם האב באסם שחתם ערבות הורשע ב-2015 בתקיפת אחייניתו במכות ושבירת משקפיה. 

יש לציין כי המידע מבוסס על מסמכים משפטיים בלבד ואינו כולל עוד טענות רבות וקשות שהגיעו למערכת הקול היהודי. קסוואני אף העלה תמונות רבות לדף הפייסבוק שלו כשהוא אוחז בנשקים מסוגים שונים.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד