בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורשע המחבל שעבד כטכנאי אולטרסאונד ופגע במטופלות

טכנאי האולטרסאונד הערבי, עליו חשפנו בקול היהודי כי הוא מחבל מורשע, הורשע בעבירות אינוס ומעשים מגונים לאחר שהטריד מינית נשים חרדיות בביתר עלית.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' אדר תשפ"ד - 15:48 10/03/2024
גודל: א א א
ג'בעה (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים) (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
ג'בעה (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים) (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

רמזי געבה, טכנאי האולטסאונד הערבי והמחבל המורשע, הורשע בשני מקרים בעבירה של אינוס ועבירה של מעשים מגונים לאחר שפגע במטופלות חרדיות בקופות חולים מאוחדת וכללית בעיר ביתר עילית.

כזכור, געבה שהיה בן כ-25, תושב ראס שחאדה שבמזרח ירושלים, ניצל את תפקידו וביצע מעשים מגונים במטופלת שהגיעה לבדיקה רפואית. בעקבות תלונה של מטופלת הוא נעצר, ובמשטרה פרסמו שהם מחפשים נפגעות נוספות, שאכן הגיעו לאחר מכן.

אלא שלא ברור כיצד מאוחדת וכללית קיבלו את געבה לעבודה מכיון שמדובר במחבל מורשע.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי געבה הורשע בזריקת אבנים על שוטרים והתפרעות בהר הבית בראש השנה תשע"ו - התפרעויות שהובילו את "אינתיפאדת הסכינים" וגל פיגועי טרור ערבי.

לפי כתב האישום בו הורשע געבה יחד עם ערבים נוספים הוא השתתף יחד עם אחרים בהתפרעות במהלכה חסמו מתפרעים את "שער 7" של מסגד אל אקצא באמצעות ברזלים, סולמות וחוטי תיל והוא יידה אבנים על השוטרים כשהוא רעול פנים. אחד השוטרים נפצע מאבן באירוע.

בית משפט השלום בירושלים גזר עליו שישה חודשי מאסר אולם ביהמ"ש המחוזי קיבל ערעור שהגישה המדינה והחמיר את עונשו לתשעה חודשי מאסר.

לאחר שחרורו, כך מתברר הפך לטכנאי אולטראסאונד והוצב בביתר עלית.

האם יש פן לאומני בפגיעה?

לאחר פירסום שמו ותמונתו של געבה בידי המשטרה ופירסום החשדות כנגדו, החל קמפיין רשת בהשתתפות קרובי משפחתו וגורמים המזוהים עם ארגון הטרור חמאס, תנועת המורביטון וכן התנועה האיסלמית בירושלים, הטוען כי געבה הינו אדם בעל מידות טובות ודתי אדוק, ולכן לא יכול להיות כי הוא פגע במטופלות החרדיות שהגיעו אליו להיבדק.

כחלק מהקמפיין, פוסט בדף הפייסבוק של משטרת ישראל שבו פירסמה את תמונתו של געבה תוך קריאה לנפגעות נוספות להתלונן כנגדו, הוצף בלמעלה מ-1,700 תגובות מצד ערבים התומכים בגעבה, וברשתות החברתיות התקיים קמפיין נרחב תחת ההאשטאג #רמזי_תמים בערבית, עברית ואנגלית.

בין המתגייסים לקמפיין עבורו, בכירות ארגון המורביטאת שיצא אל מחוץ לחוק, חדיג'ה חוויס והינדי חילוואני.

כמו כן, קרובי משפחתו של געבה בשכונת שועפט שבירושלים ובחברון הוציאו הודעות המגבות אותו ומתארות אותו כבעל מידות טובות ומוסלמי אדוק, כשלדבריהם אחת הראיות לחפותו וצידקותו של געבה היא היותו אסיר משוחרר.

מתחקיר הקול היהודי עולה כי געבה עצמו מזוהה עם ארגון הטרור חמאס, בחגיגות שחרורו מהכלא הצטלם כשהוא עוטה סרטים ומנופף בדגלים של ארגון הטרור, ובעבר פירסם דברי שבח למחבלים וכן קריאות לכאורה לביצוע פיגועי טרור.

בין השאר, כתב געבה דברי שבח ותמיכה במחבל מסבאח אבו סביח - מנהיג "שבאב אל אקצה" ופעיל חמאס, וזאת לאחר שרצח במהלך פיגוע ירי שביצע בגבעת התחמושת את לבנה מליחי ושוטר היס"מ יוסי קירמה הי"ד. בפוסט שפירסם געבה הוא מכנה את אבו סביח "האריה של ירושלים".

מספר שבועות לאחר הפיגוע שביצע אבו סביח פירסם געבה שוב דברי שבח וקריאה לטרור, וזאת בעקבות פיגוע דריסה בתחנת הרכבת הקלה שמעון הצדיק בירושלים, במהלכו רצח מחבל חמאס, אבראהים אל עכרי משכונת שועפט בירושלים, את קצין המג"ב הדרוזי ג'דאן אסד ואת הנער שלום אהרן בעדני הי"ד, וכן נהרג בפיגוע עבד אל-כרים נאפית חמיד, ערבי כבן 60 מהכפר ענאתא.

בהזדמנות נוספת כתב געבה דברי שבח למחבל הירדני סעיד עמרו שחוסל ברחבת שער שכם לאחר ששלף סכין וניסה לדקור שוטרי מג"ב.

עוד עולה כי געבה המשיך להיות בקשר גם לאחר שיחרורו מהכלא עם פעילים לאומניים-דתיים בהר הבית, ולפני כשנה העלה געבה תמונות שצילם במהלך חודש הרמדאן בהר הבית, מהם עולה כי השתתף בשיעור של ראיד פתחי, שייח' בכיר בפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, הנחשב לאחד הסמנים הקיצוניים בתנועה.

בקול היהודי סיקרנו בהרחבה את תופעת הטרור הלאומיני, וכפי שפירסמנו בעבר במקרים מסוימים יהודיות שנפגעו מערבים באופן זה הוכרו גם על ידי הרשויות כנפגעות פעולות איבה.

היותו של געבה מוסלמי אדוק ובעל עבר לאומני מעלה את התהיה האם גם במקרה זה הפגיעות מצידו במטופלות חרדיות הינן על רקע לאומני.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד