בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טקס השקה לספר הרוצח במתנ"ס באקה אל גרבייה

במתנ"ס העירוני בבאקה אל גרבייה צפוי להיערך טקס השקה לספרו של המחבל וואליד דאקה שרצח את החייל משה תמם הי"ד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט תשרי תשע"ט - 12:20 08/10/2018
גודל: א א א
מחבלים משוחררים (ארכיון)
מחבלים משוחררים (ארכיון)

במתנ"ס העירוני של העיר באקה אל גרבייה צפוי להתקיים ביום ה' הקרוב טקס להשקת ספרו של המחבל וואליד דאקה.

דאקה רצח בדם קר את החייל היהודי משה תמם הי"ד סמוך לצומת בית ליד שבשרון.

 באחד מימי קיץ תשמ"ד יצא משה לחופשה לביתו, נפגש עם חברתו וליווה אותה אל ביתה בטבריה. בשעות הערב חזר באוטובוס שנסע מטבריה לתל-אביב ובתחנת בית ליד ירד מהאוטובוס ועקבותיו נעלמו. כעבור ארבעה ימים - בי"ב באב תשמ"ד, נמצאה גופתו וסימני חבלה בראשו כאשר בחזהו היה נקב של כדור.

לאחר חקירת כוחות הבטחון עלה כי משה נחטף ונרצח בידי מחבלים ערבים אזרחי ישראל מבאקה אל גרביה.

רן כרמי בוזגלו כתב בתגובה בדף הפייסבוק שלו: "עוצרים את הטירוף!!! ביום ה' הקרוב יערך במתנ"ס באקה אל גרבייה אירוע רב רושם: השקת סיפרו של המחבל וליד דקה שרצח בדם קר את משה תמם הי"ד ( יום 6 באוגוסט 1984), ואני אומר: לא יקום ולא יהיה!".

"דברתי אמש ארוכות עם דובר החברה למתנ"סים והוא הבהיר שאין בכוונתם להתערב, גם שרי הממשלה אליהם פנו בני המשפחה ההמומים לא נרתמו לעזרה. כאן נכנסים אנו, המוני בית ישראל, לתמונה. אני מבקש שתכנסו לדף החברה למתנ"סים הארצית (מצורף קישור) ותדרשו לבטל את האירוע השערורייתי. כולנו בני משפחת תמם!", קרא כרמי-בוזגלו.

בעקבות קריאתו של בוזגלו הוצף דף הפייסבוק של החברה למתנ"סים בעשרות תגובות נזעמות שקראו לחברה להורות לאלתר על ביטולו של האירוע. "אל תתנו במה למחבלים!!!! זה בושה למדינה ופגיעה בכל אזרחי ישראל!!", כתבה אחת. "בושה וחרפה שהחברה למתנ"סים נותנת ידה למחבלים ורוצחים, תקציבה ממומן ע"י אזרחי ישראל. לוקחים מכיסנו לטובת מחבלים,שערוריה", נכתב בתגובה אחרת.

בתגובה נכתב בחשבון הפייסבוק של החברה כי "האירוע המדובר אינו קשור בשום צורה לחברה למתנ"סים הארצית או למתנ"ס באקה אל גרביה, שהוא עמותה עצמאית. מדובר באירוע שאותו יזמה, ארגנה ומקיימת הרשות המקומית, שהינה בעלת מבנה המתנ"ס, ולכן היא יכולה להחליט שהיא מקיימת אירוע במתנ"ס, מבלי לשאול או לבקש אישור מהנהלת המתנ"ס וללא מעורבות המתנ"ס (שהוא כאמור עמותה עצמאית), וללא קשר לחברה למתנ"סים הארצית. כמובן שנעשו פניות מצידנו ומצד המתנ"ס למנוע את קיום האירוע".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון