בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהושע הס: "לא שמענו שביבי רתח בעקבות רצח פלמר"

בתגובה להצתת המסגד הלילה, אומר ל'קול היהודי' יהושע הס מתנועת 'דרך חיים' כי " על הרצח של בני משפחת פלמר לא שמענו שביבי 'רותח'. כאשר השלטון מקפח יהודים בצורה כזו בוטה, אל נתפלא שהאנרכיה אותה מרשים לעצמם הערבים כבר שנים רבות, מתפשטת גם למגזר היהודי".

  • ה' תשרי תשע"ב - 11:39 03/10/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_15002" align="alignleft" width="225" caption="יהושע הס - תנועת דרך חיים"]
יהושע הס מתנועת 'דרך חיים' הגיב הבוקר להצתה של מסגד בכפר טובא זנגרייה בשעות הלילה, ולתגובות חסרות התקדים מצד ראש הממשלה וחברי הכנסת. 
יהושע הס מתנועת 'דרך חיים' הגיב הבוקר להצתה של מסגד בכפר טובא זנגרייה בשעות הלילה, ולתגובות חסרות התקדים מצד ראש הממשלה וחברי הכנסת.
בתגובה, אמר הס כי "לא יתכן שכאשר ערבים פוגעים ברכוש, כפי שנעשה מדי יום, אף אחד לא קם, ואפילו על רצח של יהודי בידי ערבים כפי שהיה לפני שבוע לא שמענו שביבי 'רותח', ולעומת זאת על פגיעה ברכוש ערבי כולם זועקים עד לב השמים", אומר הס.
"התייחסות שכזו הינה אפליה קשה בין יהודים לערבים מצד השלטון, אשר מקבל בהבנה פגיעה אף בגופם של יהודים, ויוצא מגדרו אל מול פגיעה ברכוש ערבי. כאשר השלטון מקפח יהודים בצורה כזו בוטה, אל נתפלא שהאנרכיה אותה מרשים לעצמם הערבים כבר שנים רבות, מתפשטת גם למגזר היהודי".
נזכיר כי במהלך הלילה הציתו אלמונים, מסגד בכפר טובא זנגרייה שבגליל העליון. על קירות המסגד רוססה הכתובת "תג מחיר, פלמר, נקמה". כפי הנראה ההצתה קשורה להרצחם של אשר פלמר ובנו התינוק יונתן הי"ד, שנרצחו לפני כשבוע וחצי בידי ערבים סמוך לחברון. למבנה המסגד נגרם נזק רב וכן לספרי קוראן רבים.
בהודעה שנמסרה מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב כי "ראש הממשלה רתח מזעם כשראה את התמונות וציין כי מדובר בפעולה הנוגדת את ערכיה של מדינת ישראל, לפיהם חופש הדת וחופש הפולחן הם ערכים עליונים". נתניהו אמר כי "התמונות מזעזעות ומקומן אינו במדינת ישראל". בנוסף התקשר ראש הממשלה הבוקר (יום ב') לראש השב"כ, יורם כהן, והנחה אותו לאתר בהקדם את האחראים להצתת המסגד בכפר.
השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שוחח עם מפכ"ל המשטרה ומסר כי "פגיעה במקומות קדושים היא פעולה נפשעת ומתועבת, שאין לעבור עליה לסדר היום. נפעל כדי להביא את האשמים במהרה לדין".
יו״ר הכנסת ראובן ריבלין, התייחס אף הוא להצתת המסגד, ואמר כי ״שריפת בית תפילה של מאמינים הוא מעשה נפשע ומתועב. פושעים אלו, אם אכן הם יהודים, הינם הסכנה העיקרית למדינת ישראל בכלל ולתנועה הציונית בפרט. הם מרחיקים את החלום היהודי ואת חזון השיבה לארץ, ויש למצות עמם את הדין במלוא החומרה״.
ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) תקף בחריפות את הצתת המסגד תוך שהוא אומר: "מעשיהם של פעילי תג מחיר דומים לפועלותיהם של ארגוני טרור. על המשטרה וכוחות הביטחון לשים ידם על הקבוצות האנרכיסטיות הפעולות תחת "תג מחיר".
על המבצעים אמר שנלר: "קבוצות אלו הינן אנטי ציוניות החותרות תחת זכותנו על ארץ הזו. גישתם והשקפתם דומה לכל ארגון טרור אנטי ציוני. יש לפעול נגדם באפס סובלנות".
ח"כ מיכאל בן ארי אמר בעקבות ההצתה כי "אני כמובן לא תומך בשריפת ספרי קוראן ולא מבנה דת ואולם לא אגנה. צריך להבין שמי שאשם הוא זה שדוחק ציבור שלם לפינה: מפקירים את ילדינו ואומרים שזו תאונה. מחריבים את בתינו כשמנגד אלפי בתים בלתי חוקיים של ערבים עומדים על תילם מבלי שבג"צ יעז לפגוע בהם. תחושת הקיפוח והרדיפה היא היא שמובילה למעשים נואשים ולא ראויים".
פעיל הימין, ברוך מרזל, אמר "כבר לפני שנה הזהרתי מדחיקת ציבור שלם לפינה דבר שיוביל לצעדי יאוש. הממשלה ובג"ץ הם האחראים לתג מחיר ואני חושש שהמשך הדיכוי ידחוף חלק מהציבור למעשים יותר חמורים".
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד