בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יום הנגב והגליל בכנסת: "ארגוני השמאל גרועים מהבדואים"

במסגרת יום הנגב והגליל שהתקיים היום בכנסת, נידונה בוועדת הפנים הצעה לסדר היום על הריסת הכפר הבדואי אל ערקיב בפעם העשירית. להגנת הפולשים יצאו ארגוני שמאל קיצוני העומדים מאחורי בניית הכפר שוב ושוב. מנגד, עמדו אנשי תנועת רגבים שהציגו את נתוני הבניה הבלתי חוקית במגזר הבדואי, וראשי מועצות מהדרום שמטיחים את האשמה בארגוני השמאל ובהתנהלות מערכת המשפט.

  • כ' שבט תשע"א - 17:30 25/01/2011
גודל: א א א


[caption id="attachment_3595" align="alignleft" width="300" caption=""גרועים מהבדואים". פעילי שמאל קיצוני מתפרעים באל עראקיב. (אורן זיו)"]"גרועים מהבדואים". פעילי שמאל קיצוני מתפרעים באל עראקיב. (אורן זיו)
במסגרת יום הנגב והגליל שהתקיים היום בכנסת, נידונה בוועדת הפנים הצעה לסדר היום על הריסת הכפר הבדואי אל ערקיב בפעם העשירית. להגנת הפולשים יצאו ארגוני שמאל קיצוני העומדים מאחורי בניית הכפר שוב ושוב. מנגד, עמדו אנשי תנועת רגבים שהציגו את נתוני הבניה הבלתי חוקית במגזר הבדואי, וראשי מועצות מהדרום שמטיחים את האשמה בארגוני השמאל ובהתנהלות מערכת המשפט.

מספר ימים לאחר הריסת הכפר הבדואי הבלתי חוקי אל עראקיב, מתייצבים תומכיהם של הבדואים מהשמאל הקיצוני בדיון בוועדת הכנסת וטוענים כי מדובר בהריסה ובאפלייה גזענית. בית המשפט העליון פסק בעבר, כי השטח המדובר שייך למדינה באופן ברור, וכל בנייה עליו נחשבת כפלישה בלתי חוקית. פסיקה זו לא הפריעה לשופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע להוציא ביום שני שעבר צו מניעה זמני להפסקת עבודות הייעור. בתחילת שבוע זה ביטלה השופטת את ההחלטה הקודמת ונתנה הכשר להמשך ביצוע העבודות.לפני הריסתו האחרונה של הכפר שנהרס בפעם העשירית, נכון לפעם האחרונה בה נהרס בשבוע שעבר.

אדמות אלו, כאמור, הן אדמות מדינה שיועדו לנטיעת יער על ידי המינהל למקרקעי ישראל, אך כוונות לחוד ומעשים לחוד. כוחות משטרה ואנשי מינהל מקרקעי ישראל מגיעים שוב ושוב למקום, על מנת לפנות את הפחונים שמזכירים בצורתם את המאחזים ביהודה ובשומרון. מיד לאחר הריסת המקום, מגיעים פעילי שמאל קיצוני למקום ובונים את הצריפים מחדש.

גם פרצופיהם של פעילי השמאל שגדשו את אולם וועדת הפנים היום (שלישי) בכנסת, היו מוכרים. חלק מארגוני שתי"ל, מבית הקרן לישראל חדשה שהוזמנו לדיון, נמנים על ארגוני שמאל קיצוני המעוררים תדיר פרובוקציות כלפי ההתיישבות ביו"ש. חלק מאותם הפעילים מצליחים לחלק את זמנם באופן מעורר השתאות או חשד, בין הכפר אל עראקיב, שכונת שמעון הצדיק, ומאחזי השומרון. הפעם הם באו לגונן על הבניה הבלתי חויקית, של הבדואים בנגב, כמובן.

\
r\n[caption id="attachment_3596" align="alignleft" width="100%" caption="בדש ובדואים משבט טראבין (יוסי אלוני)"]בדש ובדואים משבט טראבין (יוסי אלוני)
בין המוזמנים לדיון בכנסת, היה גם פיני בדש, ראש המועצה המקומית עומר, הסמוכה לבאר שבע, שתקף את ארגוני השמאל בצורה חריפה ומותח ביקרות קשה על התנהלות בית המשפט.

לאחר יציאתו מהדיון שוחח בדש עם כתב הקול היהודי. בדש תלה את ההריסה החוזרת ונשנית של הכפר בהתנהלות מערכת המשפט. "לא ייתכן שבפעם העשירית הם חוזרים ובונים את הכפר, תוך בזבוז כספים ויש להם חוצפה להגיד שהשופטים גזענים. בית המשפט יותר מדי סלחני עד כדי פחד. כבר בפעם הראשונה שבנו שם מחדש היה צריך לעצור את כל העבריינים הללו, שגרמו נזק אדיר, והביאו שוב 500 שוטרים כדי להרוס את המבנים".

"לא יעלה על הדעת, אמר בדש, "שבפעם העשירית, לאחר כל האישורים שמדובר בפלישה לא חוקית, תוציא השופטת צו מניעה, במקום לעצור אותם ולחייב אותם בהוצאות המשפט. החלטת השופטת, נתנה להם רוח גבית גדולה. ההתנהלות הזו מאפיינת את החולשה של המדינה, והבדואים צוחקים עלינו לאורך כל הדרך. יש פה מדינה בתוך מדינה. לצערי הרב אין עמוד שדרה למדינה, שמגלגלת את הסיפור הזה כמו תפוח אדמה לוהט מיד ליד."

בדש סבור כי עיקר הבעיה נעוצה דווקא בארגוני השמאל. "הבעיה היא היהודים מארגוני השמאל שיותר גרועים מהבדואים, הם אלו שבאים לסייע להם לבנות את המקום שוב ושוב, והם אלו שמגישים את כל העתירות".

בדש מדגיש כי הטענות של ארגוני השמאל והבדואים על אובדן קורת הגג של אנשי הכפר שקרי לחלוטין. "כל אלו שפונו מהכפר אל ערקיב, לכולם, יש ווילות בשכונה 25 בעיר רהט. הם לא פליטים, לא נוודים, ולא בטיח". אמר נחרצות.

אם מדובר באדמות מדינה, איזו טענה יש לאותם ארגונים בכלל?

"הם תמיד מנסים שוב ושוב לטעון בעד העבריינות הזו. בדרך כלל הם הצליחו, והשקרים שלהם הצליחו להתקבל. הפעם הם היו מופתעים מכך, שלראשונה המדינה עומדת על רגליה האחוריות, והם ממשיכים להרים קול זעקה שקרי".

בדש מתח ביקורת על דו"ח וועדת גולדברג, שהמליץ להלבין ולאשר למפרע את רוב הבניה הבדואית בדרום. "לשופט גולדברג קצת התבלבלו העובדות. יש וועדה ליישום המלצות הדו"ח שנמצאת קצת יותר בשטח ורואה שהדברים לא מתקרבים למה שנכתב בדו"ח". בדש מקווה כי הוועדה ליישום הדו"ח תפעל אחרת מהמלצות דו"ח גולדברג.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד