בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יו"ר הוועד בדרום תל אביב למועצת שומרון: "אל תעסיקו מסתננים"

יו"ר ועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב שלמה מסלאווי, מבקר את העסקת מסתננים אפריקאים בידי המועצה האיזורית שומרון. "אסור להתחיל עם זה", הוא קובע, "אתה מכניס את הראשון ובעקבותיו מגיעים האלפים".

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ' סיון תשע"ב - 15:32 10/06/2012
גודל: א א א
[caption id="attachment_34671" align="alignleft" width="100%" caption=""העסקת מסתננים - גול עצמי" - שלמה מסלאווי וראש מועצת שומרון גרשון מסיקה"]

יו"ר ועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב שלמה מסלאווי, מבקר את העסקת מסתננים אפריקאים בידי המועצה האיזורית שומרון. "אסור להתחיל עם זה", הוא קובע, "אתה מכניס את הראשון ובעקבותיו מגיעים האלפים".

 בעקבות הפרסום בקול היהודי אודות העסקת מסתננים אפריקאים בשרותי התברואה של המועצה האיזורית שומרון, פנינו לחבר מועצת העיר תל אביב ויו"ר ועד הפעולה של שכונות דרום ת"א שלמה מסלאווי.  בקשנו לשמוע מה חושב על העובדים החדשים מי שמתמודד עם התופעה מידי יום, שהרי "אין חכם כבעל הנסיון".

"המסתננים עובדים על חשבון התושבים"

מסלאווי עצמו מלווה בשנים האחרונות את תופעת המסתננים הגודשים את רחובות דרום תל אביב ומנסה להאבק בה בכל כוחו. גם בשומרון, דעתו על העסקת מסתננים ברורה.

"קודם כל, עצם ההעסקה שלהם זהו "גול עצמי,"'", אומר מסלאווי, "ואני חושב שאסור לעשות זאת מכמה סיבות".

"הסיבה הראשונה היא שההעסקה שלהם מעודדת עוד אלפי מסתננים להגיע למדינת ישראל. הסיבה השנייה היא שהמסתננים עובדים בעיקר על חשבון התושבים שעובדים עבודות כפיים, ועל חשבון העולים החדשים שמדינת ישראל הביאה לארץ".

מסלאווי מספר כי הוא מכיר באופן אישי לא מעט עולים אתיופים חסרי עבודה ונשים חד הוריות, שהיתה להם עבודה והם הוחלפו בידי מסתננים אפריקאים.

"היום, בעיקר באיזורים החזקים של תל אביב, מעדיפים לקחת שני סודנים במקום עובד משק, או במקום נשים חד הוריות שעובדות במשק בית. בקיצור, אסור לעודד את העניין הזה", פוסק מסלאווי.

\
r\n[caption id="attachment_34555" align="aligncenter" width="100%" caption="מסתננים בשירות המועצה האזורית שומרון (הקול היהודי)"]

"זה לא פתח להבאת מסתננים, זה מערה"

ישנה כאלה שאומרים שמדובר בסה"כ בבודדים ולכן זה לא נורא ואפשר להעסיק אותם. האם אתה מסכים אם האמירה הזאת או שמא מדובר בפתח להבאת מסתננים נוספים?

"זה לא פתח להבאת מסתננים, זה מערה", אומר מסלאווי בתקיפות. "ככה התחלנו עם המסתנן הראשון. כאשר הגיע המסתנן הראשון אמרו לא נורא. כמה מאות. לא נורא. כמה אלפים. לא נורא".

"עכשיו זה עשרות אלפים ועוד היד נטויה. אסור להתחיל עם זה כי אתה יודע שברגע שאתה מתחיל עם אחד באות קבוצות נוספות".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד