בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פשע ממסדי:

ילדי תימן - יוצאים לרחוב

הגילויים האחרונים על חטיפות וניסויים בילדי תימן הביאו את עמותת עמר"ם לארגן הפגנה בדרישה לניקוי שמו של הרב משולם וצדק למשפחות

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה סיון תשע"ז - 18:43 19/06/2017
גודל: א א א
ילדי עולים מתימן (צילום: לע"מ)
ילדי עולים מתימן (צילום: לע"מ)
23 שנים לאחר ההתבצרות של הרב עוזי משולם זצ"ל ביהוד, צעד שהביא למודעות הציבורית ביתר שאת את הפשע הממסדי של חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן, הולכים ונחשפים בתקופה האחרונה עוד ועוד פרטים אודות הפרשה. הניסויים, החטיפות והפשע המאורגן שניהלו גורמי ממסד בשירותי הרווחה, הבריאות וארגוני הנשים, בילדים ממשפחות העולים, וזאת בידיעת שופטים ובכירים בממשלה.
עמותת עמר"ם, אשר מורכבת בעיקר מפעילי שמאל קיצוני ולפי דיווחים שונים זוכה למימון מהקרן החדשה לישראל, טוענת כי היא מובילה בשנים האחרונות את המאבק כהמשך לפעילותו של הרב משולם, שלאחר שכאשר ריצה עונש מאסר ממושך וסבל מרדיפת הממסד, חלה ונפטר לפני כ-4 שנים.
ביום רביעי הקרוב יערכו הפעילים הפגנה ברחבת המשביר במרכז ירושלים בשעה 18:30. ההד הציבורי שנוצר עם חשיפת חלק ממסמכי ארכיון המדינה בנושאים הללו, כמו גם סרט של רינה מצליח מערוץ 2 בו שודרו קטעים מדיוני וועדת החקירה הממלכתית שהוקמה לאחר התבצרות הרב משולם וחסידיו ביהוד, נדמה שגורם לתזוזה בהלך הרוחות בציבור.
מרבית האחראים לפרשת החטיפה עצמה נפטרו או מבוגרים מאוד, אך בזמן שחשיפת הפרוטוקלים והחומרים התאפשרה בידי ראש הממשלה ושרת המשפטים, נדמה כי פרשת רדיפת הרב עוזי משולם והשתקתו עדיין מלחיצה את הממסד, שכן האחראים לכך עודם אוחזים בחלקם בתפקידי מפתח.
בהתבצרות ביהוד נורה ונהרג בידי השוטרים שלמה אסולין, חייל צה"ל מחסידי הרב משולם שערק והצטרף לחבורת הרב, לטענת המשטרה לאחר שפתח באש לעבר השוטרים. מנגד טוענים חסידי הרב משולם כי השוטרים פתחו באש ראשונים. קבוצה גדולה מחסידי הרב משולם הורשעה בעבירות שונות ובילתה חודשים ושנים בבתי הכלא.
עמותת עמר"ם מציינת ביום רביעי את יום המודעות לחטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן. זהו התאריך הלועזי למלאת 4 שנים לפטירתו של הרב משולם. "נתאסף כולנו לדרוש מהמדינה לקיחת אחריות, נקיטת צעדים מעשיים להכרה ואיחוד משפחות, ואת ניקוי שמו של הרב עוזי משולם", נכתב בהודעה שהפיצה העמותה. יש לציין כי בנו של הרב משולם נמלט לקנדה לפני מספר שנים עקב רדיפת הממסד כלפיו.
ניסויים שהביאו למותם של הילדים
בעיתון ישראל היום פורסם בשבוע שעבר אודות מסמכים המתארים ניסויים שנערכו בילדים מקרב עולי תימן, לאחר שרופאים החליטו לבדוק האם זורם בהם "דם של כושים". העדויות מלמדות כי חלק מהילדים נפטרו במהלך הניסויים המזעזעים.
עדויות נוספות שעלו במשך השנים וקיבלו גושפנקה בעדויות האחרונות שנחשפו ובסרטה של מצליח מתארות כיצד נלקחו מאות ילדים מהוריהם ללא תיעוד או רישום. חלק מהילדים שנפטרו עברו נתיחות מחרידות ונקברו ככל הנראה בקברים משותפים ללא ידיעת ההורים ותוך ביזוי כבוד המת.
ילדים נוספים הועברו לידי ארגון הנשים ויצ"ו, משם אומצו חלקם בידי משפחות אמריקאיות וישראליות בסיוע מאכרים שהרחיבו "דמי תיווך" של אלפי דולרים, תוך שהמהלכים מאושרים בידי שופטים. למשפחות מארה"ב נאמר כי הן עושות חסד שכן מדובר בילדים יתומים, והכספים ששילמו יועברו לחיזוק מדינת ישראל וקניית נשק לצה"ל.
שופט בית המשפט העליון בשנות ה-50 מישאל חשין תיאר את הקלות בה שופטים אישרו אימוצים ואפוטרפסות ללא כל מסמכים או תיעודים בתקופות אלו.

לפני מספר שנים צוטט עמי משולם, בנו של הרב עוזי, כי מי שמעוניין לחשוף את פרשת ילדי תימן צריך לחקור דבר ראשון את רדיפת אביו שהובילה למותו. על קברו של הרב משולם נרשם: "פ.נ מורי אזולאי עוזי ב"ר דוד משולם ה' יקום דמו אשר מסר נפשו בהוראת סבו מורי חיים סינוואני זיע"א לתקן עוול גניבת ומכירת אלפי ילדי ישראל מקהילות מזרח ובלקן, נרדף עונה ונרצח על ידי גורמי ממסד מושחתים במדינה שגזלה ומתהדרת בשם "ישראל".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד