בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'יריחו תחילה' - התוועדות בשאנור

  • י"ב אדר תש"ע - 12:49 26/02/2010
גודל: א א א

[caption id="attachment_5801" align="alignleft" width="100%" caption=""בשל כך נעצרו הרכבים בפאתי חומש על אחד ההרים." (צילום: הקול היהודי)"]
בז' אדר, הילולא דמשה רבינו, התקיימו שני אירועים משמחים ביריחו ובשאנור ת"ו. ביום ראשון בערב עשרות יהודים הגיעו לבית הכנסת העתיק ביריחו ושהו שם מספר שעות, עד להגעת כוחות צבא שפינו אותם בכוח מהמקום. האירוע התחיל בעצרת של גרעין יריחו הקורא ופועל להשבת ההתיישבות היהודית ליריחו-מפתח הארץ. עצרת נערכה ביישוב מבואות יריחו, ובסיומה התברר כי הדרך ליריחו אינה סוגרת ומסוגרת מפני בני ישראל.
העצרת הפכה לצעדה שמחה לעבר בית הכנסת העתיק בהשתתפות עשרות צועדים, בהם גם חבר הכנסת מיכאל בן ארי, שזכה בשל כך לחרפות ונאצות משכניו למשכן המכובד.
בשעות הערב יצאו עשרות אנשים משבי שומרון ובראשם הרה"ח יצחק גינזבורג שליט"א, על מנת  להתוועד בחומש. הקבוצה הצטופפה במספר רכבי ארבע על ארבע שמסוגלים לעשות את הדרך לשם בצפיפות רבה ובכמה 'נגלות'.
כשהתקרבו הרכבים לחומש התברר ששני ג'יפים של כוחות 'הביטחון' עומדים הכן כדי להפריע לעולים. בשל כך נעצרו הרכבים בפאתי חומש על אחד ההרים.אחרי דיון קצר הוחלט להמשיך באופן של "לכתחילה אריבער" לשא-נור ולהתוועד שם בתוך המצודה. שוב הצטופפו החברים מתוך שמחה ודיבוק חברים ברכבים, והמשיכו לשא-נור. עקב הצפיפות הרבה נסעה קבוצה אחת שאנורה, והקבוצה שנשארה בשטח נשכבה בשדה על מנת שהצבא לא יאתר אותה. עם הגעת הציבור לשאנור נערכו שולחנות, חוברה תאורה, והייתה התוועדות נפלאה של כמה שעות בנחת ובשמחה עד השעות הקטנות של הלילה.[gallery]
לקריאת סיכום ההתוועדות לחץ כאן
 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד