בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר הסרת הסגר: המונים בכותל ובהר הבית - נשות הפרובוקציה לא הגיעו

ראש חודש חשוון: לאחר הסרת הסגר והמגבלות יהודים רבים ביקרו ברחבת הכותל המערבי של הר הבית ובהר הבית עצמו. בפעם הראשונה - נשות הכותל לא הגיעו. "שמירה על קדושת המקום"

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' חשון תשפ"א - 09:38 19/10/2020
גודל: א א א
(הקרן למורשת הכותל המערבי)
(הקרן למורשת הכותל המערבי)

החל מאמש החלו המונים לפקוד את רחבת הכותל המערבי של הר הבית בהתרגשות ובערגה, לאחר כחודש ימים בהם נמנע מהמוני בית ישראל לפקוד את המקום, בשל מגבלת ה-1,000 שהוסרה בתחילת השבוע. זאת כחלק מהתקנות למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

הבוקר (שני) פקדו את הכותל המערבי לתפילת ותיקין של ראש חודש חשון כאלף וחמש מאות איש בחלוקה למתחמי תפילה בהתאם להנחיות.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

החודש, לראשונה מזה עשרות שנים נשות הכותל המקימות פרובוקציות בראשי חודשים ברחבת הכותל לא הגיעו כלל לאזור ובחרו לערוך תפילת זום. "רחבת הכותל לא חוללה, השקט והסדר נשמר ברחבה", אומרים במרכז ליבה. מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר, כי "הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת להמשיך בדרך זו של הפסקת הפגנות ברחבת הכותל המערבי מדי ראש חודש, תוך השארתו למקום של אחדות במסורת ישראל".

מארגון ליב"ה נמסר "שמחים שנשות הכותל הבינו שהן מקום לפרובוקציות בתקופה הזו, ובחרו לקיים את טקסיהן בזום כך ראוי להמשיך ולא להפריע לציבור הישראלי לקיים את תפילות ראש חודש במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. חודש טוב".

לאור הסרת מגבלת ה-1,000 מטרים, ביקרו הבוקר גם יהודים רבים בהר הבית, לאחר טבילה כהלכה והסרת נעלי עור. בין היתר, הבוקר עלו להר הבית הרב יהודה שלוש, הרב יוסף אלבוים, הרב שמואל מורנו, הרב אליהו וובר, הרב אלישע וולפסון, ח"כ לשעבר יהודה גליק, ואסף פריד ממטה ארגוני המקדש.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד