בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חודש שנעדרה: הקטינה שבה לביתה בסיוע להב"ה

לאחר שנעדרה במשך למעלה מחודש תוך חשש לחייה: הנערה שבה למשפחתה. ענת גופשטיין: "הגיע הזמן לסגור את מעון מסילה"

  • יח"צ
  • כ"ז תשרי תשפ"א - 12:33 15/10/2020
גודל: א א א

הנערה בת ה-17, שנעדרה לפני כחודש תוך קיומו של חשש ממשי לחייה, שבה הבוקר (חמישי) לחיק משפחתה בכוחות עצמה, ללא עזרת המשטרה. 

הקטינה ברחה מבעת חופשה ממעון לנערות חוסות 'מסילה' שבמושב אורה הסמוך לירושלים, זאת לטענת מקורביה, בשל יחס מחפיר ומזלזל שקיבלה בו. לאחר תקופה בה נעדרה, פנו בני משפחתה לארגון להב"ה, זאת בשל החשש שזהרי נמצאת עם ערבים באיזור יהודה ושומרון, לאור מקרים שאירעו בעבר, בהם נמצאה בכפרים ערביים באיו"ש.

בשבוע שעבר, ביקשה המשטרה את עזרת הציבור בחיפושים אחריה. הבוקר, החליטה לשוב למשפחתה, ויצרה קשר עם אביה. בתיאום עם ענת גופשטיין, ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, ורוויה אוחנה, יועמ"ש הארגון, נפגשו הארבעה בירושלים. 

היועצת המשפטית של ארגון להב"ה, עו"ד רוויה אוחנה, תגיש היום בקשה למתן צו מבית המשפט, שיורה להוציא את הקטינה ממעון 'מסילה', בשל הטראומה הקשה שנגרמה לה כתוצאה מהשהות בו, וכאמור, מה שהביא לבריחתה ממנו ולהיעדרותה במשך זמן רב. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אביה של הקטינה, מסר לאחר שובה של ביתו: "אני מבקש להודות לארגון להב"ה שליווה אותנו במשך התקופה הקשה בה נעדרה, ונעתרו לסייע ככל יכולתם במציאתה. אני שמח שהיא חזרה, ואני מקווה שמעתה והלאה חייה יהיו שמחים ומאושרים. כמו כן אני מבקש ודורש שיימצא עבור ביתי מקום המתאים לצרכיה". 

ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, ענת גופשטיין, מסרה: "אני רוצה להודות לחבר הכנסת יוסי טייב מסיעת ש"ס שעשה מאמצים כבירים כדי לסייע בטיפול במקרה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח אחריות על נערות בסיכון, ותפסיק להפקיר אותן". 

גופשטיין הוסיפה כי "הקטינה לא ברחה סתם ממעון 'מסילה'. זהו מעון שבמקום לשקם את חייהן של הבנות שמגיעות אליו, רק מדרדר אותן עוד יותר. למרות דו"ח חריף של מבקר המדינה בשנת 2019 שתיאר את ההתנהלות הקלוקלת והכושלת שלו, לא נעשה דבר, ומשרד הרווחה ישן בעמידה. אם אין כוונה לתקן את הליקויים במקום, הגיע הזמן לסגור אותו. אנו נעשה הכל כדי שהקטינה לא תחזור לגיהנום של מסילה ותעלה על דרך המלך בחייה".

תגובות (19) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד