בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר מאבק משפטי: יוקם מקווה טהרה ביישוב ניל"י

ביישוב ניל"י החלו להקים מקווה טהרה לנשים. אך בוועד התנגדו וביקשו מהמועצה להרוס את הבנייה. לאחר מאבק משפטי בג"ץ אישר את בניית המקווה וחייב את הוועד להקימו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח תמוז תשע"ט - 14:23 31/07/2019
גודל: א א א
מקווה טהרה. אילוסטרציה  (לוי נאזרוב)
מקווה טהרה. אילוסטרציה (לוי נאזרוב)

לאחר מאבק משפטי בבג"ץ הוחלט כי הוועד המקומי של היישוב ניל"י יקים ויפעיל מקווה טהרה לנשים.

במשך שנים לא היה מקווה ביישוב ולפני כשנתיים החלו מספר תושבים להתארגן להקמת מקווה במקום. הם החלו בעבודות בנייה בחצרו של אחד התושבים שהתנדב להקים את המקווה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

הוועד המקומי של היישוב המוגדר כיישוב קהילתי חילוני הביע התנגדות חריפה למהלך התושבים ופנה למועצת בנימין שהיישוב נמצא בשטחה שתעצור את הבנייה. 

במועצה לא הבינו את התנגדותו של הוועד לפרוייקט בין היתר מאחר ומדובר בבנייה בשטח פרטי, לכן ביקשו לאשר את הבנייה. בנתיים בוועד המשיכו להיאבק בתוכנית ובתגובה פנו התושבים לבג"ץ בדרישה שיאשר את בניית המקווה וידרוש מהרשות המקומית לבנות אותו בעצמה.

בקשת התושבים נסמכה על תקדים בו הורה בית המשפט על הקמת מקווה ביישוב כפר ורדים. התושבים עתרו כנגד הוועד המקומי של היישוב ניל"י, ראש המועצה האזורית מטה בנימין מר אבי רואה, ראש המועצה הדתית הרב נתן נתנזון, ומנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס בבקשה שיפעלו להקים ולממן את הקמת המקווה.

בתום הליך גישור שלא צלח ולאחר שהמשרד לשירותי דת הקצה בעבר תקציב להקמת המקווה, והמועצה האזורית פעלה לאישור הקמת המקווה פנו העותרות לקבל סעד מבית המשפט שקבע היום כי המקווה ביישוב ניל"י יוקם חרף התנגדות הוועד המקומי.

במשרד לשירותי דת מברכים על פסק הדין ומציינים את הנסיבות המיוחדות שעמדו לפני השופטים בכך שהמשרד הקצה לפני שנים רבות כסף לטובת הקמת מקווה טהרה.
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד