בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לצבא מידע מודיעיני על התפרעות ערבית נוספת בעלי עין, אך הוא אינו נערך"

בידי הצבא מידע מודיעיני על התפרעות ערבית נוספת הבוקר בגבעת על עין סמוך לשילה, אך רק שני ג'יפים במקום. בגוש שילה קוראים לציבור להגיע בהמוניו. "לגלות ערבות הדדית ולהגלות חרפה מעל ארצנו", נכתב בהודעה שהפיצו.

  • ט' שבט תשע"א - 09:04 14/01/2011
גודל: א א א
גבעת עלי עין, אתמול (יהודה אלון)על סמך מידע מודיעיני שנמצא בידי צה"ל, מתכוננים ערביי הכפר קוצרא לעלות ולהתפרע גם הבוקר בגבעת עלי עין הסמוכה לשבות רחל. מידע זה אומת גם על ידי יהודי תושב האיזור שנמצא בקשר עם ערבים מכפרי הסביבה.
בעקבות כךיצאה קריאה ציבורית למתיישבים להגיע לגבעת עלי עין הבוקר, על מנת למנוע מתקפה נוספת על המקום.דיווחים מהשטח מספרים על עשרות רבות של מתיישבים שהגיעו למקום. מנגד, אומרים התושבים כי על אף המידע המצוי בידי הצבא, רק שני ג'יפים נמצאים במקום. ביישובי גוש שילה קוראים לציבור להגיע בהמוניו. "לגלות ערבות הדדית ולהגלות חרפה מעל ארצנו", נכתב בהודעה שהפיצו הבוקר.
כחמישים ערבים עלו אתמול בשעות הבוקר מהכפר קוצרא לצפות בהריסות גבעת 'עלי עין' שהוחרבה שלשום בידי המינהל האזרחי. חמש עשרה מתיישבים הגיעו למקום וגירשו את הערבים שנמלטו בבהלה, כשהם משאירים מאחוריהם אחד מכלי הרכב בו עלו מהכפר. הרכב שנשאר במקום הועלה באש.
לאחר מכן עלו כשלוש מאות ערבים מהכפר לעבר המאחז, והחלו ביידוי אבנים לעבר המתיישבים במקום, כאשר האחרונים, שסבלו מנחיתות מספרית גדולה, משיבים מלחמה.
שני יהודים נפצעו פגיעות ראש, אחד טופל במקום והשני פונה לבית חולים. כיתת הכוננות של הישוב שילה הוקפצה למקום האירוע  ומנסה להדוף את הערבים. הערבים מדווחים על שישה פצועים, אחד מהתקף לב.
כוחות מג"ב שהגיעו למקום לסייע לצבא שנכח במקום האירוע, פיזרו את ההתפרעות הערבית, והחזירו את הפורעים לכפר בעזרת אמצעים לפיזור הפגנות. מוקדם יותר אמר אחד אחד התושבים שמנצא במקום  ל'קול היהודי' כי "הערבים ממשיכים להתקרב לגבעה וקרב האבנים נמשך, החיילים שהגיעו למקום אינם עושים דבר".
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד