בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות בני נוער חתמו על עצומה - "די להתבוללות בבתי הספר"

פעילי מטה 'יהודים בואו ננצח', בשיתוף עם תנועת 'דרך חיים', החלו לפני מספר שבועות בהחתמת עצומה הקוראת להפסקת ההתבוללות בבבתי הספר. מאות בני נוער כבר חתמו - "רוצים לשמור על הזהות היהודית".\r\n

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה אב תשע"א - 14:01 25/08/2011
גודל: א א א

[caption id="attachment_13499" align="alignleft" width="100%" caption="פעילי 'אילת יהודית' בפעילות (הקול היהודי)"]פעילי 'אילת יהודית' בפעילות (הקול היהודי)
פעילי מטה 'יהודים בואו ננצח', בשיתוף עם תנועת 'דרך חיים', החלו לפני מספר שבועות בהחתמת עצומת בני נוער הקוראת להפסקת ההתבוללות בבבתי הספר. מאות בני נוער כבר חתמו על העצומה.

פעילי מטה 'יהודים בואו ננצח', בשיתוף עם תנועת 'דרך חיים', החלו לפני מספר שבועות בהחתמת עצומת בני נוער הקוראת להפסקת ההתבוללות בבבתי הספר.

בבתי  ספר רבים, לומדים כיום בני מיעוטים, מסתננים ועובדים זרים, יחד עם תלמידים יהודים. כיום כמעט ואין עיר בה לא מתגוררים ערבים, וילדיהם של רבים מהם מגיעים לבתי הספר היהודיים. כך בבתי הספר בדרום תל אביב, רובם המכריע של התלמידים הם גויים. שלמה מסלאווי, חבר עירית תל אביב סיפר לקול היהודי כי הורים רבים בשכונות דרום תל אביב, מזייפים את כתובת המגורים כדי שיוכלו לרשום את ילדיהם לבתי ספר באיזור אחר.

תושב אשקלון סיפר לקול היהודי כי בשנה שעברה החלו ללמוד בבית ספר יסודי בעיר שני תלמידים חדשים בשם חיים ומשה. לאחר מספר שבועות התברר כי השניים, הלומדים בכיתה ב' וה' הם בניו של קבלן ערבים שעבר לעיר. בכדי שישתלבו בבית הספר שינה הקבלן את שמות הילדים ממוסא וחייאט למשה וחיים.

"דרישתנו לאשר לבני עמנו להתחנך בפני עצמם בלי שיכפו עליהם התבוללות" נכתב בעצומה. "דרישה זו אינה נובעת משנאת הזר אלא מאהבה וקשר בין בני עמנו, קשר שבמשך כל הדורות גם שמר עלינו כעם וגם היטיב לכלל האנושות. אנחנו שמחים להיות יהודים, ורוצים להמשיך ולשמור על הזהות שלנו" נכתב בעצומה, עליה חתמו בנתיים מאות בני נוער מכל רחבי הארץ.

אחד המקומות שעלה לכותרות בעניין זה הוא העיר אילת. אמש פרסמנו כי בית המשפט קבע כי ילדי המסתננים לא ישולבו במערכת החינוך באילת. פעילי 'מטה אילת יהודית', בראשות משה בן זיקרי החתימו על העצומה עשרות בני נוער באילת. בעקבות הצלחת המאבק בנושא אומרים במטה 'אילת יהודית' כי "אנחנו רואים את ההחלטה כהצלחה, וזאת בזכות הלחץ שהפעלנו בכתבות בתקשורת המקומית והחתמות. בנוסף גם פעלו ראש העיר וראש המינהל, וועד ההורים הודיע כי ישבית את הלימודים במידה ויכנסו לבתי הספר ילדי המסתננים. כל הפעולות הללו גרמו ללחץ וברוך ה' העניין בוטל".

תגובות (24) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד