בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות תושבים נקראו להגיע - יום החריש בשילה בוטל

בעקבות לחץ ציבורי על ראשי הצבא, יחד עם הודעות שנשלחו למאות נאמני ארץ ישראל להגיע ולהגן על היישובים, בוטלה פעילות חקלאית ערבית שתוכננה להיום באזור שילה באבטחת הצבא.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תשע"א - 23:35 10/05/2011
גודל: א א א

בעקבות לחץ ציבורי על ראשי הצבא, יחד עם הודעות שנשלחו למאות נאמני ארץ ישראל להגיע היום לגבעות שילה, לשמירה על היישובים, בוטלה פעילות חקלאית ערבית שתוכננה להיום באזור שילה באבטחת הצבא.

לתושבי גוש שילה נודע  אתמול (שלישי) כי צה"ל אישר קיום חריש של ערבים בתוך גוש שילה. החריש אמור להתקיים בשטחים הנמצאים בין הישוב אש קודש לגבעת עלי עין.
מדובר בשטחים הנמצאים בעומק השטח שבבעלות יהודית ושנים ארוכות לא הגיעו ערבים למקום. תושבי גוש שילה אומרים הלילה כי "מדובר בהפקרות בטחונית ממדרגה ראשונה. אלו שטחים של הישובים ואין כל סיבה שלמקום יכנסו ערבים".
התושבים קראו לציבור להגיע למקום בשעות הבוקר ולהגן על השטחים. "נגן על האדמות ולא ניתן לאויבים להיכנס אל שטח הישובים ולסכן את חיינו כמו שראינו באיתמר. ברור לכל בר דעת שמכניסת ערבים לשטחי הישובים נובע סיכון בטחוני חמור".
במקביל התקיימו מגעים בין גורמים שונים בבנימין לבין צה"ל וזאת על מנת לבטל את ההחלטה. הבוקר (ד) בעקבות הלחץ הציבורי, יחד עם הודעות שנשלחו למאות נאמני ארץ ישראל להגיע היום לגבעות שילה לשמירה על היישובים, בוטלה הפעילות החקלאית.
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד