בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות אלפים בדרכם לחגיגות במירון

רבבות זורמים החל משעה זו לכיוון ציון הרשב"י בהר מירון. במהלך הלילה ומחר, צפויים להגיע עוד רבבות נוספים להשתתף בהדלקות השונות. המשטרה, ארגוני הרפואה וחברות התחבורה נערכו בהתאם.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אייר תשפ"א - 18:14 29/04/2021
גודל: א א א
(צילום: קובי ריכטר/TPS)
(צילום: קובי ריכטר/TPS)

מאות אלפי יהודים יגיעו במהלך הערב-הלילה-ומחר לחגיגות הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון. החגיגות יחלו הערב ב20:00 עם הדלקת האדמו"ר מבויאן.

לראשונה תתקיים הדלקה חגיגית של הציונות הדתית במעמד הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו והרב דוד דודקביץ. ההדלקה תיערך ב3:30 לפנות בוקר ברחבה הגדולה הצמודה לציון הרשב"י. עוד קודם לכן, בשעה 1:30 יתכנסו ראשי ישיבות, רבנים ותלמידיהם להתוועדות המסורתית והכנה לשמחת הרשב"י. מארגני ההדלקה וההתוועדות סיפרו: "בכל שנה הרגשנו התעלות של טפח מעל הקרקע בתוך שמחת ההילולא של רבי שמעון, עכשיו אחרי שנת הקורונה בה היו צמצומים רבים, אנו מתפללים ומחכים להתעלות כפולה ומכופלת".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

רחובות מירון בדרך העולה לציונו של רבי שמעון בר יוחאי, מתמלאים כל העת ברבבות העולים לציונו. כמיטב המסורת, במקום נפרסו דוכנים רבים להכנסת אורחים, הכוללים מזון ושתיה בשפע רב. יחד עם דוכני מכירת ספרי קודש ומוצרי יודאיקה. ברחבות הסובבים את ציונו של רבי שמעון בר יוחאי מתקיימות הרקדות עם מוזיקה מקפיצה ועוד.

כוחות מגן דוד אדום, איחוד הצלה, ארגון ידידים, משטרת ישראל, כבאות והצלה, חברות התחבורה הציבורית ועוד, השלימו את היערכותם מבעוד מועד. במקום נפרסו אלפי שוטרים וחובשים בכדי לתת מענה בעת הצורך לחוגגים במירון.

משטרת ישראל נערכה בכוחות גדולים להילולה על מנת להבטיח את ביטחונם ובטיחותם של החוגגים. כלקח מהילולות קודמות בהם היה דוחק גדול במתחם הנשים שאף הביא לפנוי חלק מהמתפללות לטיפול רפואי מציל חיים. מבוצעים השנה שינויים בתנועת המתפללות במתחם שיאפשרו צמצום זמן השהיה במקום ותנועה זורמת תוך מניעת העומסים והדוחק ממנו סבלו המתפללות. משטרת ישראל קוראת למתפללות לגלות אחריות ולרבנים הנכבדים להנחות על צימצום השהות במתחם על מנת להבטיח את בטיחותן, ולאפשר לכל המתפללות הממתינות לעיתים אף שעות בכניסה - להיכנס, להתפלל ולצאת.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד