בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות התפללו מול פרובוקציית נשות הכותל

תפילת ראש חודש חגיגית בהשתתפות מאות נשים נערכה הבוקר בכותל המערבי של הר הבית

  • יח"צ
  • א' טבת תשע"ט - 14:59 09/12/2018
גודל: א א א
התפילה הבוקר בכותל
התפילה הבוקר בכותל

מאות רבות, מתוכם כ-700 נשים השתתפו הבוקר (א') בתפילת ראש חודש חגיגית ברחבת הכותל המערבי.

התפילה ההמונית והחגיגית מתקיימת מידי חודש אל מול הפרובוקציה של "נשות הכותל" השייכות לתנועה הרפורמית המגיעות לקיים דווקא ברחבת הכותל פרובוקציות הכוללות צעקות, הנחת תפילין, הנפת יריעות ספר תורה ועוד. בפרובוקציה החודש, נטלו חלק כ-30 נשים תוך שהם מנסות לפגוע בתפילת החג ההמונית במקום.

מארגני התפילה החגיגית סיפרו כי למרות ההפרעות מצד "נשות הכותל" התפילה התקיימה כסדרה, בצלאל זיני יו"ר המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, ממארגני התפילה, סיפר "זכינו היום לאווירה חגיגית ומרוממת בתפילת ראש חודש וחנוכה בכותל. המוני המתפללות והמתפללים שהגיעו להתפלל בקדושה וכמסורת ישראל מבטאים שקומץ שולי וסהרורי שבא לעורר פרובוקציות לא יכתיב את סדר היום אלא מי שממשיך את דרך המכבים ולא נותן לפגוע במסורת ישראל ובקדושת שריד בית מקדשנו.

כבימים ההם, גם בזמן הזה המאבק נגד תורת ישראל ממשיך, ומחובתנו שלא לתת לו דריסת רגל בשריד בית מקדשנו. אני קורא לרשויות החוק ולממונים על הכותל לבצע את תפקידם ולעצור כל פגיעה בקדושת הכותל, לעצור את החושך ולהרבות אור. חג שמח וחודש טוב!" הוסיף זיני.

נציין כי בתחילת התפילה, סדרני הקרן למורשת הכותל עיכבו מעט את כניסת הנשים אשר הגיעו לתפילה החגיגית לרחבה, וכן מנעו בניגוד לנהלים להפעיל רמקול, לאחר מספר דקות ולחץ מצד המארגנים נפתרו הדברים וקיום התפילה התאפשר.

נזכיר כי לפני מספר ימים, לראשונה, התבטא הרב אביגדור נבנצל - רב הרובע היהודי לשעבר בסוגיה. הרב פרסם מכתב מחאה כנגד הפרובוקציות של 'נשות הכותל', ובו קורא לציבור הרחב למחות כנגד אותן נשים בסיום התפילה "לצערנו הגדול, מידי ראש חודש מתכנסת קבוצת נשים בעזרת הנשים ומחללת את הקודש", כתב הרב, וקרא לציבור למחות כנגד הפרובוקציה "כדי שח"ו לא יאמרו מדשתיק כולי האי ש"מ דניחא ליה, כדאי שכל מתפלל ומתפללת יבצעו חובת מחאה מס' דקות בסיום התפילה, כדי למחות על חילול הקודש. ויתברך מאת השוכן בציון".

ארגון ליב"ה הפועל בסוגיית הכותל הגיב על פרסום המכתב "המכתב הברור של הגאון הרב אביגדור נבנצל מעיד על ההתעוררות הגדולה כנגד הפרובוקציות של מיעוט הנשים השולי שמגיע לכותל בראשי חודשים. ברור לנו שהציבור יענה לקריאה זו, ויצטרף לאלפים שמגיעים בראשי חודשים ומביעים עמדה ברורה לחיזוק קדושת המקום, ונגד כל ניסיון לעוות את תורתנו הקדושה ולפגוע בשריד בית מקדשנו" מסרו.

מצ"ב תמונות מהתפילה – לשימוש חופשי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד