בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות הפגינו בדרום תל אביב - "ביבי, הבטחת? תקיים"

מאות מפגינים הגיעו אמש לדרום תל אביב להפגנה נגד המסתננים. המפגינים קוראים לביבי לקיים את הבטחותיו לתושבים ולגרש את המסתננים

  • דוד אור שחר
  • י"ט אלול תשע"ח - 22:27 30/08/2018
גודל: א א א
הפגנה נגד מסתננים. ארכיון קובי ריכטר TPS
הפגנה נגד מסתננים. ארכיון קובי ריכטר TPS

מאות מתושבי דרום תל אביב ותומכים מרחבי הארץ הגיעו הערב (ה') להפגנה גדולה בדרום תל אביב.

המפגינים התכנסו הערב על מנת למחות על אזלת היד של מערכות המדינה מול המסתננים המשתלטים על דרום תל אביב. המפגינים הניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "תפתחו את חולות, אנו רוצים לחיות" "ביבי הבטחת? תקיים" "הבטחת גירוש קיבלנו זירת מלחמה".

שנה עברה מאז ביקרו ראש הממשלה נתניהו ושר הפנים דרעי בדרום תל אביב, בביקור שהביא תקווה מסויימת לתושבים הנאנקים תחת החיים עם רבבות מסתננים לא חוקיים משלל ארצות העולם ובפרט מאריתראה וסודן.

אלא שהבטחות לחוד ומעשים לחוד. אם לא די בפשיעה אליה "התרגלו" התושבים, הרי שבחודשים האחרונים התגברו אירועי האלימות והחלו להופיע קרבות אבנים בהשתתפות עשרות אריתראים ברחובות השכונות.

"אזור דרום ת"א לא חזר מאז לאזרחי ישראל, מתקן חולות נסגר, אינתיפאדת אבנים וסכינים התנהלה בנווה שאנן, עוד מוסדות חינוך וגינות ציבוריות התפנו מישראלים ועברו לילדי מסתננים, שוהים בלתי חוקיים ממזרח אירופה החלו להגיע גם הם לאיזור, הממשלה בקיפאון עמוק והזמן לא משחק לטובתנו", אמר אחד התושבים לקול היהודי.

"נדרוש מרה"מ להפסיק להזניח את השכונות החלשות בת"א ובשאר הארץ שמאכלסות מסתננים. אבל ההפגנה הזו, בעצם, היא גם קריאת השכמה לכל מי שדמותה היהודית של מדינת ישראל חשובה לו. בואו נתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד