בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבוכה למשטרה: בן זיקרי שוחרר ללא תנאי

בגלל מחדל משטרתי שוחרר פעיל להב"ה משה בן זיקרי שמחה במצעד בעלי הנטיות ההפוכות. לקול היהודי נודע כי פעיל נוסף נעצר מעצר מנע

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אב תשע"ח - 17:40 03/08/2018
גודל: א א א
משה בן זיקרי צילום: שלום אוחנה
משה בן זיקרי צילום: שלום אוחנה

מבוכה למשטרה; השוטרים שכחו לגבות עדות ממאבטחי מצעד בעלי הנטיות ההפוכות, ובן זיקרי שוחרר ללא כל תנאי.

בית משפט השלום בירושלים דחה בשעות הצהריים (שישי) את בקשת המשטרה להרחיק את פעיל להב"ה משה בן זיקרי ממצעדי בעלי הנטיות ההפוכות, להטיל עליו תנאים לרבות הפקדה כספית והורה לשחררו ללא כל תנאי.

בדיון טענה נציגת המשטרה כי בן זיקרי קפץ מעל הגדר, עלה לבמה והחל לצעוק לעבר אנשי המצעד. אלא שלאחר שאלות עורך הדין איתמר בן גביר הסתבר כי השוטרים שכחו לגבות עדות מהמאבטחים ולמעשה אין כל עדות ראיה נגד בן זיקרי, והשוטרים לא הצליחו להוכיח אם הייתה גדר, אם הייתה במה והאם בכלל בן זיקרי עשה צעד כל שהוא.

לאור דברים אלו, קבעה השופטת כי  בתיק החקירה לא נגבתה עדות ראיה ואכן לא הוכח אם הייתה גדר, אם אכן הייתה במה והיכן עמדה. השופטת קסלסי הטיחה ביקורת במשטרה וקבעה כי: "בזמן שעבר ממעצרו של בן זיקרי ניתן היה לגבות עדות לפחות מאחד המאבטחים", אך מכיוון שהדבר לא נעשה, שוחרר בן זיקרי ללא כל תנאי.

עו"ד בן גביר מוסר בתגובה : "כאשר פועלים ממניעים של סתימת פיות, עושים עוד ועוד טעויות והתוצאות לא מאחרות לבוא. הגיע הזמן שהמשטרה תפסיק להתנכל לפעילי להב"ה ועוצמה יהודית וכנגד כל מי שמבקש להביע מחאה נגד מצעדי הגאווה".

22 החשודים שנעצרו ביום חמישי בהפגנה נגד המצעד, ושוחררו כבר בתחנת המשטרה יגישו באמצעות עו"ד בן גביר תביעה נגד המשטרה. אחרי ההחלטה בעניינו, גם משה בן זיקרי יצטרף לתביעה ויבקש לפצותו בעשרות אלפי שקלים בגין שהייתו בלילה במעצר.

בתוך כך, דור עובד, תושב מבשרת, נעצר מעצר מנע לפני המצעד. עובד נתון במעצר בית על תיק לאומני אחר ונדרש להתייצב לחתום בתחנת משטרה בכל יום. בדרכו לתחנת המשטרה במבשרת ביום חמישי, הוא עוכב בידי בלשי ימ"ר ירושלים בטענה שהפר את מעצר הבית. הוא נעצר למשך הלילה ובשעות הבוקר שוחרר ללא כל תנאי וללא דיון, בעת ששהה בתא המתנה בבית משפט השלום בירושלים. לדבריו מדובר במעצר מנע של המשטרה מחשש שיגיע לאזור המצעד.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד