בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה חושבים באיחוד הימין על המסתננים בתל אביב?

בסיור בחירות של מפלגת איחוד הימין בתל אביב קרא הרב פרץ לרווחת המסתננים וסמוטריץ' הכריז כי אסור להשאירם בארץ ולו רגע

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אדר ב תשע"ט - 13:02 25/03/2019
גודל: א א א
סיור המפלגה בתל אביב (דוברות המפלגה)
סיור המפלגה בתל אביב (דוברות המפלגה)

 

חברי רשימת איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, ח״כ מוטי יוגב, עידית סילמן ואורלי רפפורט הגיעו היום לסיור חיזוק בדרום ת״א בליווי חבר המועצה חיים גורן.

חברי הרשימה החלו את הסיור בישיבת העוז והאמונה של הרב אטינגר הי״ד, שמעו את התושבים ברחבי השכונה וקיימו דיון עם התושבים בו עלו הצעות ורעיונות לשיתוף פעולה עתידי. 

הרב רפי פרץ בירך על הסיוע שמעניקה המדינה למסתננים ואמר כי ההשקעה בהם זו דרכנו כמדינה יהודית, אך עם זאת עלינו למצוא פתרונות להרחקתם.

''ההשקעה של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים זאת דרכנו, זה העם הזה, אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת. 'זה לא סותר את זה שאנחנו יודעים שצריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, אבל כל עוד הם כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים נפלאים וגני ילדים נהדרים וזו תעודת כבוד למדינת ישראל", הוסיף יו"ר איחוד הימין.

מייד אחריו אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' מספר 2 במפלגה דברים הפוכים: ״אי אפשר שלא לדבר על בג"צ ושלוש פעמים של פסילת חוק ששלוש כנסות בהרכבים שונים חוקקו במטרה לייצר הסדר טוב וסינון טבעי, בין אותם מסתנני עבודה שאין שום סיבה בעולם שישארו כאן יום אחד נוסף לבין המיעוט הקטן שנשקפת לו סכנת חיים.

הדרך היחידה להחזיר את השפיות והחיים הנורמליים לאזרחי ישראל שגרים כאן זה לחוקק את פסקת ההתגברות ולחוקק מחדש את חוק המסתננים הראשון. זה הפתרון היחיד. אנחנו מחוייבים לו ובעיקר בהקשר של החזרת הדמוקרטיה והמשילות והכח לעם והריבון".

דבריו של הרב פרץ עוררו כלפיו זעם רב ברשת וזמן קצר לאחר מכן הוציא בחשבון הטוויטר שלו הודעת הבהרה בדבר כוונותיו. "אני כאן כדי להבהיר חד משמעית לכל אלו שקצת קשה להם להבין מורכבות: למסתננים אין מקום בישראל נקודה! צריך לעשות הכל כדי להוציא אותם מכאן וכמה שיותר מהר ואנחנו נוביל את המהלך הזה בממשלה הבאה. נשקם את דרום תל אביב ונחזיר את השכונות לתושבים.עד אז, יש לתת למסתננים תנאים בסיסיים כבני אדם".

יש לציין כי בהודעת דוברות שיצאה מטעם המפלגה הושמטו דבריו של הרב רפי בעניין רווחתם של המסתנים.

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד