בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה לשופט רובינשטיין ולאנשי מוקד הסיוע למסתננים?

השופט בדימוס רובינשטיין השתתף בכנס המוקד לפליטים ומהגרים. לפני מספר שנים ישב בהרכב שדן בעתירה שהגיש המוקד וביטל את חוק ההסתננות: "זה כלל לא מריח טוב"

  • דוד אור שחר
  • ז' תמוז תשע"ט - 15:19 10/07/2019
גודל: א א א
השופט רובינשטיין הרשות השופטת
השופט רובינשטיין הרשות השופטת

ביום שני האחרון נערך בתל אביב ערב בו נחגגו 20 שנה להקמת המוקד לפליטים ומהגרים המסייע למסתננים האפריקאים בדרום תל אביב. אל הערב הוזמן השופט בדימוס אליקים רובינשטיין ששימש עד לא מכבר כשופט בית המשפט העליון.

הזמנת שופט כאורח כבוד לטקס חגיגי הינה דבר מקובל, אולם כאשר מדובר בשופט שעד לא מזמן עסק בעתירה אותה הגישו מארגני הטקס בה פסק השופט לטובתם מעלה הדבר ניחוח רע בקרב גורמים המצויים בנושא.

במיוחד אמורים הדברים כאשר מדובר בעתירה ובפסק דין אשר חרץ את גורלם של אלפי תושבי השכונות ברחבי הארץ הסובלים מתופעת המסתננים.

"רובינשטיין ישב בהרכב שדן בחוק ההסתננות", סיפרה לקול היהודי שפי פז, ממובילות המחאה לטובת תושבי דרום תל אביב.

"הוא לא היה בדעת מיעוט אלה בדעת הכלל. דעת הכלל כיסחה וסירסה את חוקי ההסתננות עד שהיא הפכה אותם לבלתי רלוונטיים", מספרת פז.

כאן היא מצרפת את הנתון המעניין יותר. בין העותרים נגד חוק ההסתננות אותו ביטל הרכב בג"ץ בו ישב בין היתר השופט רובינשטיין, הוא אותו מוקד לפליטים ומהגרים אשר ארגן את האירוע אליו הוזמן רוינשטיין.

"העותרים היו בין היתר המוקד לפליטים ומהגרים. אז נכון שרובינשטיין כבר בדימוס ונכון שהנושא כבר לא נידון אבל זה לא מריח טוב. כי מי יודע כמה זמן יש לו יחסים איתם? מי יודע מה קורה שם? איך זה יכול להיות ששופט קשור לכזה ארגון?".

"וזה לא היה סתם דיון. זה היה דיון שקובע גורלות של הרבה מאוד אנשים משני הצדדים. האווירה היא מאוד שלילית".

אל המקום בו התכנסו אנשי המוקד הגיעו פעילי השכונות ומחו נגד פעילות הארגון. בטקס התקיימה גם התרמה לטובת מוסדות המוקד. לדברי פז רוב ככל תורמי ארגוני הסיוע למסתננים אלו אנשים אשר לא חווים על בשרם את נזקי המסתננים

"השאלה שחזרנו עליה שוב ושבו מחוץ לאולם זה "איך זה לקנות את המצפון במאתיים שקל?". אנשי המוקד עצמם מבחינתי הם שכירי חרב. הם מקבלים משכורות והם לגמרי בפנים. אבל השאלה היא אל מי שבא לתרום. מי הם? זה אנשים שלא סובלים מהמסתננים בכלל. אולי הם ראו אותם בבית קפה או במטבח של המסעדה, או שהם באים אחת לחודש להתנדב בגן מסתננים".

"על זה אני כל הזמן מדברת. מי שרוצה אותן כאן זה לא מי שמשלם את המחיר על השהות שלהם כאן", אומרת פז.

"מי משלם את המחיר? אנחנו שקוראים לנו גזענים. אני אומרת שהתורמים הם פי אלף יותר גזענים מאיתנו. וזה בדיוק כמו אותם שמאלנים שרוצים הפרדה מערבים אבל שונאים מתנחלים", סיימה פז.

|

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד