בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מול המצעד: מעמד לחיזוק המשפחה היהודית

רבנים בכירים בצינות הדתית קוראים לציבור להתייצב למעמד חיזוק לערכי המשפחה היהודית שיתקיים מול מצעד בעלי הנטיות ההפוכות

  • כ"ה אייר תשע"ט - 10:59 30/05/2019
גודל: א א א
מחאה נגד המצעד. ארכיון צילום: יוסף פריסמן
מחאה נגד המצעד. ארכיון צילום: יוסף פריסמן

גדולי רבני הציונות הדתית יצאו בקריאה לציבור להגיע ביום חמישי הבא לירושלים בזמן בו יערך מצעד בעלי הנטיות ההפוכות בבירה, ולהשתתף במפגן ענק לחיזוק המשפחה וקדושת ירושלים.

בין הרבנים אשר חתומים על הקריאה ניתן למצוא את הרב צפניה דרורי, הרב צבי ישראל טאו, הרב אריה שטרן, הרב דב ליאור ורבנים נוספים.
את הקריאה הייחודית פתחו הרבנים "שומרים על קדושת ירושלים "למען ציון לא נחשה ולמען ירושלים לא נשקוט" נכתב בכותרת, וזאת ע"פ הפסוק בספר ישעיה, "אחרי אלפיים שנות גלות, ה' פקד את עמו ועם ישראל חזר לארצו. זכינו להקים מדינה יהודית בארץ ישראל ובה עולם תורה ההולך וגדל לצד התפתחותה הפיזית של המדינה.

לצערנו הרב, בשנים האחרונות קמו ארגונים רבים שמדברים בשם ערכי 'אהבה' ו'חופש הפרט', אך למעשה מנסים לנתק בכל דרך את עם ישראל מתורתו, שורשיו ומורשתו. כעת, הם יוצאים להתגאות בראש חוצות על מעשים שנעשים על ידי המקולקלים שבאומות, ובאים להרוס את הצניעות והטהרה, ואת ערכי המשפחה והמוסר האנושיים והטבעיים", כתבו הרבנים בנחרצות תוך שהם מתכוונים בדבריהם למצעד הגאווה הצפוי להתקיים בירושלים.

   | קוראים לכל הציבור לצאת לרחובה של עיר

בהמשך קוראים הרבנים לציבור להגיע לעצרת ענק שתתקיים בירושלים בזמן המצעד  "על כן, אנו קוראים לכל הציבור בישראל, נשים וגברים, לצאת לרחובה של עיר בכדי להביע את הקול הנורמלי והבריא ולומר - עם ישראל חי! לא ניתן יד להרס היהדות: לטשטוש ערכי התורה והמצוות, ערכי המשפחה והמוסר הטבעיים וכמובן לפגיעה בקדושת עיר הקודש ירושלים.

ביום חמישי ג' בסיוון בשעה 17:00 נתכנס כולנו ברחבת השופט אגרנט (מול מתחם סינמה סיטי) בירושלים לעצרת למען חיזוק מעמד המשפחה וקדושת ירושלים ונשמיע את הקול הנורמלי של עם ישראל." קראו הרבנים.

לסיום חיזוקו הרבנים את  בחורי הישיבה אשר מארגנים את האירוע "אנו מחזקים את הנוער היקר והטהור שתורת ישראל בראש מעייניו ושנלחם למען ריבוי קדושה וטהרה. ויהי רצון שמתוך מסירות הנפש על הקדושה נזכה לסייעתא דשמיא ול"וזרקתי עליכם מים טהורים וטהרתם", בב"א."

מלבד גדולי הרבנים כאמור, חתמו על הקריאה גם רבה של צפת הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת עטרת ירושלים. הרב בן ציון אלגאזי ישיבת ר"ג. הרב חננאל אתרוג, ראש ישיבת שבי חברון. הרב דוד דודקביץ, ראש ישיבת יצהר. הרב דוד פנדל, ראש ישיבת שדרות. הרב יגאל לוינשטין, ראש מכינת עלי. הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת מצפה רמון. הרב יוסי רודריגז, ראש ישיבת אילת.

באירוע צפויים להשתתף מאות רבות של בחורי ישיבה.  דביר אחד ממארגני האירוע סיפר "אנחנו בחורי ישבות ממקומות שונים בארץ שרואים כבר כמה שנים שהרחובות האלו, והערכים האלו, שגדלנו עליהם כילדים, יש מי שמנסה לשנות אותם ולטשטש אותם.

אנחנו מאוד כואבים ולא מקבלים את הנסיונות האלו, להגיד שגבר זה לא גבר, ואישה היא לא אישה, שמשפחה זו לא משפחה, ואנחנו פוגשים עוד המונים המונים שפשוט נמאס להם ורוצים להחזיר לרחוב את הנורמליות ואת הערכים הבסיסיים האלו של משפחה, של גברים, של נשים. וזה מה שאנחנו מנסים לעשות."
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד