בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחצית מהמועמדות למשגיחות כשרות בצה"ל - 'חילוניות'

לפחות מחצית מהבנות אשר הגישו מועמדות לשרת כמשגיחות כשרות בצה"ל התגלו כחילוניות. ליב"ה: "חוסר אחריות וחוסר הגיון"

  • יח"צ
  • כ"ח כסלו תשע"ט - 08:03 06/12/2018
גודל: א א א
תעודת כשרות. ארכיון
תעודת כשרות. ארכיון

 

מספר רבנים צבאיים במילואים חשפו כי לפחות 7 מתוך 14 בנות שניגשו להתקבל כמשגיחות כשרות בצה"ל התגלו כחילוניות, כך דיווח העיתונאי מנדי ריזל ברדיו 'קול ברמה' בתחילת השבוע. 

בתגובה לפרסומים הגיבו צה"ל כי כלל הבנות המגיעות לקורס עומדות בתנאים שקבע הצבא "החודש עתידות להתגייס לטירונות, בנות המיועדות לתפקיד משגיחות כשרות. בסיום הטירונות ייפתח הקורס על פי המכסה שנקבעה בצה״ל. ההכשרה תתקיים במהלך חודש ינואר בבה״ד 11. כלל הבנות אשר מגיעות לקורס עומדות בתנאים שקבע הצבא".

הרב סא"ל במיל' רמי ראב"ד, רב חיל האוויר לשעבר, טען בראיון לתחנת הרדיו כי המהלך יהרוס את הכשרות בצה"ל "אם משגיחות הכשרות יכנסו לשירות, לא תהיה כשרות בצה״ל. לגברים קשה להתמודד עם התפקיד, לבנות עוד הרבה יותר" הסביר הרב ראב"ד את המורכבות.

בתגובה לפרסום תקף אורן הניג ממרכז ליב"ה את המהלך "מדובר בצעד חמור ובתקדים מסוכן. הרבנות הצבאית בעצם הסכמתה בעל כורחה לפתיחת המסלול הזה, מעודדת בפועל את גיוס הבנות לצה"ל, ובמובהק בנות דתיות שהתפקיד מיועד להן, וזה כידוע, כנגד פסיקת הרבנות הראשית, בניגוד לעמדת הרבנות הצבאית עצמה ובניגוד לרוב מוחלט של רבני הציונות הדתית", אמר הניג.

"להכניס בנות לתפקיד שכל מי ששירת בצה"ל מכיר את האווירה הלא-צנועה שקיימת שם אפילו יותר מיחידות אחרות בצה"ל זה חוסר אחריות משווע והתירוץ כאילו הן ישרתו במטבחים אזרחיים לא מרגיע בכלל כיוון שאף אחד לא יכול לשלוט על תהליכי השיבוץ בצה"ל לאורך זמן. ובפן השני, כפי שנאמר על ידי רבנים צבאיים בכירים זה יהרוס את הכשרות בצה"ל. אנו קוראים לרבנות הצבאית להתעשת ולעצור את המהלך חסר האחריות וחסר ההיגיון הזה."

נזכיר כי לפני מספר ימים נחשף כי לראשונה יגויסו בנות המיועדות למלא תפקיד של משגיחות כשרות בצה"ל, הבנות צפויות לעבור קורס ולהשתבץ ביחידות צה"ל השונות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד