בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחר: בג"ץ הכדורגלנים

שופטי בג"ץ ידונו בעתירת שחקני הכדורגל מליגת העל ומהליגה הלאומית נגד הממשלה וההתאחדות לכדורגל

  • יח"צ
  • כ"ו אלול תשע"ז - 22:15 17/09/2017
גודל: א א א
ימנע חילולי שבת? ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שחקני קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע צילום: חיים צח לע"מ
ימנע חילולי שבת? ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שחקני קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע צילום: חיים צח לע"מ

מחר (ב') בשעה 11:30 יקיימו שופטי בג"ץ דיון בעתירת שחקני הכדורגל מליגת העל ומהליגה הלאומית נגד הממשלה וההתאחדות לכדורגל הדורשים ששופטי בג"ץ יורו על הפסקת קיום המשחקים בשבת שפוגעים בזכויותיהם הדתיות והסוציאליות המעוגנות בחוק "שעות עבודה ומנוחה".

השחקנים שמיוצגים על ידי התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית טוענים שהממשלה מבזה את בית המשפט ואת חוקי המדינה בכך שהיא מאפשרת את המשך קיום המשחקים בשבת.

נציין כי כבר לפני שנה הוציאו שופטי בג"ץ צו על תנאי המורה ליועץ המשפטי לממשלה להסביר מדוע לא תבוטל ההחלטה להימנע מאכיפת חוק "שעות עבודה ומנוחה" בענף הכדורגל. לממשלת ישראל הייתה שנה שלימה להסדיר את משחקי הכדורגל בשבת, אך היא לא עשתה זאת. כעת הממשלה מבקשת מבג"ץ להאריך בחודשיים נוספים את הפרת החוק ואת הפגיעה בזכויות שחקני הכדורגל. הממשלה מנסה לדחות את הקץ, עוד ארכה ועוד ארכה, עוד דחייה ועוד דחייה, ולמעשה מצפצפת על שלטון החוק ועל פסיקת בית המשפט שקבע שמשחקי הכדורגל בשבת מנוגדים לחוק. 

בתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית טוענים: "בתגובתה לבג"ץ הממשלה זורה חול בפני השופטים. הממשלה מבקשת משופטי בג"ץ לדחות בחודשיים את הכרעת הדין כדי שתוכל לדון בהיבטים הכלכליים של דו"ח הועדה הבין-משרדית בראשות שרת התרבות הספורט מירי רגב, זאת למרות שהוועדה כלל לא הוציאה מתחת ידיה דו"ח סופי בנושא. בית המשפט הקציב בדצמבר 2015 שלושה חודשים בלבד לשם הגשת דו"ח המלצות. שנתיים חלפו, שום דו"ח סופי לא נכתב, וכעת הממשלה ממשיכה להתל בשופטי בג"ץ ומבקשת לדון ביישום הדו"ח שכלל לא נכתב".

בזמן שחלף חתמו 311 שחקנים ומאמנים מליגת העל ומהליגה הלאומית בדרישה מראש הממשלה כי לא יוציא כל היתר לענף הכדורגל שיכפה עליהם לשחק בשבת. מדובר במספר חסר תקדים של שחקנים, שהממשלה לא יכולה להתעלם מהם.

התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית טוענת כי על שופטי בג"ץ להורות על אכיפה מידית של חוק שעות עבודה ומנוחה והפסקת קיום כל משחקי הכדורגל ביום השבת, כלשון החוק וכרצון שחקני הכדורגל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד