בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשלת יוון מינתה אנטישמי וניאו נאצי לשר

אדם אנטישמי בעל עבר רב בהצהרת שנאתו ליהודים והקמת ארגונים ניאו נאצים מונה לשר בממשלת יוון - זעם בקהילה היהודית

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תשע"ט - 10:38 10/07/2019
גודל: א א א
ארכיון
ארכיון

ראש ממשלת יוון הנבחר מינה לשר בממשלתו את מיקיס וורדיס לתפקיד שר החקלאות למרות היותו בעל עבר אנטישמי וניאו נאצי מובהק.

 

ישראל בוחנת האם וכיצד להגיב למינוי החדש מאחר ולאחרונה התהדקו הקשרים בין המדינות.

על פי מידע שהובא באתר ווינט וורידיס מוגדר על ידי גורמים בקהילה היהודית ביוון ובארגונים בינלאומיים שעוקבים אחרי אנטישמיות כגזען, ניאו נאצי ואנטישמי. כבר מגיל צעיר, בהיותו תלמיד בית ספר, הוא הקים ארגון נאצי בשם "התלמידים החופשיים" שהיו נוהגים להצדיע במועל יד ולצעוק "הייל היטלר", לרסס צלבי קרס על קירות ולאיים על סטודנטים יהודים ושמאלנים, כמו גם על בני משפחותיהם.

גם לאחר סיום לימודיו התיכוניים, המשיך וורידיס לעמוד בראש הקבוצה ובמקביל הקים קבוצת סטודנטים פשיסטים שנקראת "האלטרנטיבה". בפועל קבוצה זו הייתה קבוצה של בריונים שתקפו פיזית סטודנטים שמאלנים. וורידיס סולק מאיגוד הסטודנטים בשל מעשיו. לאחר מכן הפך למנהיג מפלגת הצעירים EPEN – במקומו של המנהיג הנוכחי של מפלגת "השחר הזהוב" הניאו נאצית, ניקוס מיכאלוליאקוס.

בשנת 2000 וורידיס התמזג עם המפלגה הניאו נאצית, "פרוטי גראמי" (קו החזית). מנהיג המפלגה קוסטס פלווריס, שהצהיר על עצמו כניאו נאצי ואנטישמי, פרסם ספר אנטישמי ידוע לשמצה בן 1,400 עמודים ששמו "היהודים, כל האמת". בספר הילל פלווריס את היטלר וכינה את היהודים בשם "תת-אדם" ו"אוייבי יוון". לטענתו, השואה מעולם לא התקיימה ובאושוויץ התנהלה "עבודה מדעית ענפה".

ממשרד החוץ נמסר: "ממשלת ישראל מברכת את ראש ממשלתה החדש של יוון, קיריאקוס מיצוטקיס, ואת ממשלתו החדשה. ראש הממשלה נתניהו בירך בשיחת טלפון ביום ראשון את ראש ממשלת יוון הנכנס והשניים סיכמו על המשך קידום היחסים המצוינים בין המדינות. עמדותיה של מדינת ישראל בנושא האנטישמיות ידועות. אנו לומדים את הרכב הממשלה החדש ביוון, ובמיוחד את מינויו של אחד השרים הידוע בעמדותיו הגזעניות והאנטישמיות, ובוחנים המשמעויות של מינוי זה".

יו"ר תנועת בית"ר הנאבקת בגזענות ואנטישמיות תקף את המינוי החדש ואמר: "אני נדהם מהחלטת ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס שבחר למנות את מקיס וורידיס לתפקיד שר, חרף עברו האנטישמי והניאו נאצי המובהק. אסור למנות אדם כזה לשר. אני קורא לראש ממשלת יוון לחזור בו ממינוי השר האנטישמי. ברור שמיצוטקיס הוא אוהד ישראל והיהודים אבל אסור למנות בממשלה שר אנטישמי מובהק".
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד