בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מנכ"ל להב"ה לרמטכ"ל: "אסור קשרים בין חיילות לערבים"

במכתב לרמטכ"ל מתריע מנכ"ל להב"ה בנצי גופשטיין מפני קשרים שנוצרים בין חיילות לערבים, דבר המביא מלבד לסכנת ההתבוללות, גם לסכנה בטחונית. בעבר נחשף כי ערבים ניצלו את חברותיהן לצורך קבלת כלי נשק והעברת שב"חים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ז ניסן תשע"ד - 09:03 27/04/2014
גודל: א א א

עקבות תופעה הולכת ומתרחבת עליה מצביעים בארגון להב"ה, של חיילות המשרתות בצה"ל ונמצאות בקשרים עם ערבים, פנה מנכ"ל ארגון להב"ה בנצי גופשטיין במכתב לרמטכ"ל בני גנץ. במכתבו קורא גופשטיין לגנץ שלא לטמון את הראש בחול, ולאסור את התופעה החמורה.

"אני משמש כמנכ"ל ארגון להב"ה – למניעת התבוללות בארץ הקודש. הארגון פועל ומתריע באמצעות חינוך והסברה על סכנת ההתבוללות בקרב נערות ונשים יהודיות עם מי שאינם יהודים", כתב גופשטיין לגנץ. "במסגרת פעילות הארגון אנו מקבלים מידי שבוע עשרות פניות על נערות ונשים שלהן קשר רומנטי עם בני זוג שאינם יהודים.

במשך הזמן בו הארגון פועל עוררה את תשומת ליבנו תופעה מדאיגה. חלק ניכר מן הפניות עוסקות בחיילות המשרתות בשירות סדיר וקבע, שלהן קשר רומנטי עם ערבים, גם מיהודה ושומרון וגם בעלי תעודת זהות ישראלית, ערבים מכל רחבי הארץ.
תופעה זו של חיילות בצה"ל המקיימות קשרים רומנטיים עם ערבים חמורה שבעתיים. לא קיימת כאן רק סכנה ערכית ומוסרית המובילה להתבוללות, קיימת כאן סכנה חמורה בדליפה וחשיפה של מידע רגיש מחיילות אלו לבני זוגן, מה שיוביל לסכנה בטחונית".

יש לציין כי דבריו של גופשטיין מבוססים על עשרות פניות בגין קשרים בין חיילות לערבים, וכן על מקרים בטחוניים שאירעו. בעבר פורסם בקול היהודי מקרה בו ערבי ניצל את חברתו החיילת וגנב נשק. בנוסף נעצרה מאבטחת במחסום בהר חברון אשר העבירה אקדח ומחסנית לחברה הערבי ואף העבירה לבקשתו ערבים במחסום ללא אישור.

"לא רק חיילות המשרתות בבסיסים בהם קיימת פעילות מסווגת, נמצאות במצב זה. אדרבה גם חיילת שתשוחח שיחת חולין עם בן זוגה הערבי, יחד עם חבריו, בפאב, מועדון או מסיבה, על המקום בו היא משרתת, על המבנים בבסיס, על אופי השמירה וכו', דברים פעוטים לכאורה, יכולה להוביל לארוע בטחוני חמור".

"נכון, סכנה זו קיימת בכל קשר רומנטי עם בן זוג זה או אחר מכל מוצא",כתב גופשטיין, "אבל אסור לנו להתנהג כבת יענה ולהטמין את ראשנו בחול: צה"ל מגן על מדינת ישראל בעיקר מאויב ערבי ולא משוודי או סיני, ולכן אני מוצא לנכון להתריע דווקא על קשרים רומנטיים של החיילות עם בני זוג ערבים. קשרים רומנטיים בין חיילות יהודיות לערבים נוגע דווקא לצה"ל, בגלל האפשרות של זליגת מידע.

אני קורא לך, לאסור בפקודה על חיילות בצה"ל לקיים כל קשר, ובוודאי קשר רומנטי עם ערבים הן מיהודה ושומרון, הן בעלי תעודת זהות ישראלית. פקודה כזו, ועונש ראוי בצידה למי שתפר אותה, תימנע סכנה ערכית, מוסרית ובטחונית כאחד למדינת ישראל. אין לי ספק כי רבים, הורים לחיילות אלו, ומפקדים במערך המודיעין ובצה"ל, יעריכו אותך על פקודה זו, לך, עלה בכוחך זה והושעת את ישראל".


עוד בנושא:

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד