בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התלמידים זועמים: מפגש עם מסתנן לציון ביום השואה

בית ספר בצפון הארץ החליט לערוך לציון יום השואה בבית הספר מפגש תלמידים עם 'פליט אריתראי'. תלמידים: "חוסר רגישות והשוואה בזויה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז ניסן תשע"ח - 10:41 12/04/2018
גודל: א א א
מסתננים בתל אביב (צילום: מאי גולן)
מסתננים בתל אביב (צילום: מאי גולן)

בית הספר אסיף משגב ביישוב משגב שבגליל הודיע לתלמידיו כי לרגל יום השואה יערך בבית הספר מפגש ושיחה עם מסתנן אריתראי, זאת על מנת להפגיש את התלמידים אם אדם שכביכול "חווה שואה".

בפוסט שכתבה בפיסבוק תלמידת בית הספר רותם לוי כתבה אמש "שמי רתם לוי תלמידת כיתה י״ב מבית הספר ״אסיף משגב״. ביום חמישי הקרוב (12.4) יצויין יום הזיכרון לשואה ולגבורה - ביום זה בית הספר שלי קיבל החלטה להפגיש אותנו עם פליט אריתראי".

לוי מספרת על תחושותיה למשמע החלטת בית הספר ואומרת כי "כשגיליתי על כך, נדהמתי מחוסר הרגישות ומההשוואה הבזויה והבלתי מוסברת שבין הדברים. יום זיכרון זה הוא גם לשואה וגם לגבורה, והגבורה שמביאים לבית ספרי היא פליט אריתראי במקום ניצול שואה".

רותם הוסיפה ואמרה כי "ברצוני להדגיש כי אין לי בעיה עם פגישה זו בכל יום אחר, אך לא ביום השואה. זהו יום רגיש לרבים מאיתנו אם לא לכולנו, והשוואות מיותרות ששונות מקצה לקצה לא מתאימות ליום שכזה. זוהי פרובוקציה לשמה.

השואה היא נושא רחב ועמוק שאפשר לדבר עליו כימים ולילות, ובכל זאת החלטת בית ספרי היא להפגיש אותנו דווקא ביום שכזה עם נושא שלא מתקשר לשואה. לרצח עם ולשואה יש הגדרות שונות ולא צריך להפגיש בין שתי הגדרות אלה באותו יום ולדעתי גם לא בכלל" סיימה לוי.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד