בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצעדים ברחבי הארץ: אבא ואמא זו משפחה

מצעדי משפחות נערכים ברחבי הארץ בהם צועדות יחד משפחות יהודיות ומכריזות כי אב ואם זהו המודל של משפחה יהודית מסורתית

  • יח"צ
  • כ"ז סיון תשע"ט - 15:26 30/06/2019
גודל: א א א
מצעד משפחות בגבעת שמואל  (צילום: יח"צ)
מצעד משפחות בגבעת שמואל (צילום: יח"צ)

למעלה מ-200 איש מגבעת שמואל יצאו ביום שישי האחרון לתהלוכת המשפחה בעיר, בתגובה לאירוע להט"בי שהיה במקום. המשתתפים נשאו דגלי ישראל ודגלי משפחה, עליהם כתוב 'אבא ואמא = משפחה', והלכו ברחובות מרכזיים בעיר, הורים וילדיהם, כאשר בסיום התהלוכה התכנסו לחלוקת הפתעות לילדים ונאומים לחיזוק ערכי המשפחה.‎

המארגנים מספרים כי הרעיון עלה לאחר שבשנים האחרונות ובפרט בשנה האחרונה הם ראו נסיונות גוברים של ארגוני הלהט"ב לקיים אירועים בערים רבות, כולל בגבעת שמואל, זאת בניגוד לאופי ולצביון העיר.

תהלוכות דומות נערכו בערים שונות בארץ במהלך השבועיים האחרונים בין היתר בחיפה, ירושלים וטבריה. 

בין הנוכחים בגבעת שמואל היה ד"ר מאיר סיידלר, מרצה בכיר ותושב העיר שמסר: "אנחנו באנו לכאן בראש ובראשונה כדי לפתוח את הפה ולמחות נגד ההשתקה בתקשורת שלמעשה לא מאפשרת להשמיע קול אחר. אני חושב שיש כאן בעם הזה רוב שקט שהוא נגד כל השגעון הלהט"בי שמנסה להכתיב לנו סדרי עולם חדשים. מנסה להחריב את העולם הישן עד יסוד, עולם המשפחה היהודית. להגדיר מחדש את הקדוש לנו מכל, את המשפחה. אנו מוחים נגד תנועת להט"ב כתנועה, לא נגד יחידים שצריכים להתמודד עם נטיה כזו או אחרת. וגם נגד ההשתקה שקיימת בתקשורת, באקדמיה ובהמון מערכות של המדינה. אז זה לדעתי צעד ראשון, להוציא את האנשים לרחוב, להגיד שלא צריכים לפחד, המלך הוא עירום, אפשר למחות ולדבר, אנחנו נמצאים בדמוקרטיה ולא בהומוקרטיה, ההמשך עוד יבוא." אומר סיידלר.

בנוסף נכח במקום משה קייקוב, חבר מועצת העיר גבעת שמואל שנשא דברים גם הוא: "הגענו היום לכאן, למעלה מ200 איש, לתהלוכה שבאה להגיד שאנחנו לא מחפשים פרובוקציות ואנחנו לא רוצים שיעשו לנו פרובוקציות. יש לנו פה מרקם מאוד עדין וטוב וחיובי בין דתיים לחילוניים, אין שום סיבה שבעולם לעשות פה פיקניק או מצעד גאווה לקהילה הגאה כי אין פה קהילה גאה. אני מדגיש, לא מדובר פה באירוע דתי, יש פה דתיים וחילוניים יש פה מכל מהגזרים שבאו להגיד אל תכניסו לנו את הבלאגן של הערים האחרות אלינו לגבעת שמואל. אנחנו חיים פה ביחד בשקט ובשלווה".

איציק גולן, יזם ופעיל חברתי: "זה מה שאנחנו מחפשים פה - נורמליות, זה נהיה מצב שכמעט קשה לדבר עליו, מדברים על איזה משהו אז סותמים פיות, לא יסתמו לנו את הפיות, אנחנו פה מתוך גאווה. זה מסירות נפש לעם ישראל, לקיום עם ישראל העתידי, לדברים החשובים שאנחנו באמת רוצים. ואנחנו לא שונאים אף אחד ולא כועסים על אף אחד, אנחנו פשוט לא מוכנים שהמנטרות שמנסות לשנות את הטבעיות יהיו ה'אישיו' בעם ישראל ובמדינת ישראל. זה פשוט הזוי. באירופה, אלו שחיים את זה, אירופה מתנתקת עוד מעט היא תהיה כולה מוסלמית אי אפשר לקיים משפחות כאלו, ב"ה תראו איזה משפחות יש פה 6-7-8 ילדים, זה העולם, זה לקיים עולם חדש אחרי עולם שהוכחד כמעט, אנחנו זוכים להקים עולמה של תורה."

מתן, תושב העיר, ממארגני התהלוכה, סיפר "בחרנו לבוא, רבים מתושבי גבעת שמואל, להרים את דגל המשפחה ואת הערכים הכ"כ בסיסיים האלו, שבתקופה האחרונה לפעמים מרגישים שזו נהיה בושה להביע אותם. הציבור הגדול שהגיע לארוע מראה שהרוב המוחלט לא מעוניין שישנו לו את הערכים ויחדירו לו אג'נדות זרות, הרוב המוחלט רוצה משפחה של אבא ואמא, גם בגבעת שמואל."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד