בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משערי ירושלים לשערי רומא

בזכות תרומה לפרוייקט 'סיבוב השערים' שניתנה לפני מספר שנים, מתקיימת הערב (ראשון) ברומא שבאיטליה חתונתם של בני הזוג תשובה. "אם התפללנו עליהם יחד, אולי נשדך אותם", הציע נתי רום, השדכן, שמשמש כעד בחתונה.

  • כ"ח תשרי תשע"ג - 19:10 14/10/2012
גודל: א א א

בזכות תרומה לפרוייקט 'סיבוב השערים' שניתנה לפני מספר שנים, מתקיימת הערב (ראשון) ברומא שבאיטליה חתונתם של בני הזוג תשובה. 

\
r\n[caption id="attachment_43685" align="alignleft" width="120" caption="נתי רום"]

חתונה מיוחדת תתקיים הערב (א) ברומא שבאיטליה, בזכות תרומה ל'סיבוב השערים' המתקיים מדי חודש בחודשו סביב שערי הר הבית. נתי רום, תושב חוות 'יישוב הדעת' בגוש שילה, המסייע רבות לסיבוב השערים ששידך בין בני הזוג, ישמש גם כעד בחתונה.

"לפני כארבע שנים הגיעה יהודייה מאיטליה לאחד מסיבובי השערים ומאוד התרגשה", מספר בועז יעקובי, ממארגני סיבוב השערים. "היא תרמה כמה אלפי דולרים לחיזוק היוזמה, וביקשה שנתפלל למציאת שידוך לבנותיה שהחלו את שנות השלושים לחייהן, שחיפשו את זיווגן תקופה לא קצרה".

"לקראת סיום כל סיבוב שערים מתקיימת תפילת ערבית ב'שער השבטים', ממנו, אגב, נכנסו הצנחנים להר הבית, שם אנו מקיימים תפילה מיוחדת, ומזכירים בה את שמותיהם של התורמים ובקשותיהם השונות", מסביר יעקובי.

לפני כשנתיים הזדמן לסיבוב השערים טינו תשובה, יהודי שומר מסורת, המתגורר אף הוא באיטליה ותרם סכום כסף למען סיבוב השערים. גם תשובה, בעליה של רשת מסעדות בינלאומית, ביקש להתפלל על בנו למציאת שידוך.

לכל אורך התקופה, הוזכרו מדי חודש בחודשו שמותיהם של מבקשי השידוך, שהגיע באופן בלתי צפוי. "לפני מספר חודשים, באופן אקראי לחלוטין עבר נתי רום, המסייע לסיבוב השערים, על רשימת השמות שאנו מתפללים עליהם, ואמר לי בבדיחות "אם התפללנו עליהם ביחד בוא ננסה לשדך אותם", מחייך יעקובי. "לא ידענו עליהם כלום, למעט הרקע האיטלקי המשותף".

\
r\n[caption id="attachment_43684" align="alignnone" width="400" caption="בית הכנסת הגדול ברומא (אתר בית הכנסת)"]

רום הרים את הכפפה, והתקשר לטינו תשובה. "אם השידוך יצליח, אני מבקש להיות העד בחתונה", אמר רום לתשובה בקורטוב של 'חוצפה חסידית'. הערב, כאמור, נערכת ברומא חתונתם של בני הזוג. במתכוון או שלא, נקבעה החתונה בערב סיבוב השערים, שפתח להם גם את שערי ביתם המשותף.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד