בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתקפה חריפה על השינוי בטפסים של צה"ל

אישי ציבור ותקשורת רבים תקפו את החלטת צה"ל לשנות את הנתונים בטפסים ל'הורה 1 והורה 2' מ'אבא ואמא' . ינון מגל: "צה"ל ירד מהפסים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז אייר תשע"ט - 15:16 21/05/2019
גודל: א א א
הרמטכ"ל כוכבי  (קובי ריכטר TPS)
הרמטכ"ל כוכבי (קובי ריכטר TPS)

 

השינוי עליו הודיע צה"ל היום הינו חלק ממגמה כללית של רוחות שונות המנשבות בצה"ל בשנים האחרונות. הפעם השינוי שבוצע עורר  זעם רב בקרב אנשי תקשורת ורוח שזהותו של צה"ל חשובה להם. 

הבוקר פורסם כי בטפסי הגיוס של צה"ל לא ירשם אבא ואמא אלא הורה אחד והורה שתיים על מנת שלא לפגוע ברגשות ילדים למשפחות בעלי נטיות הפוכות.

הרב עמיחי אליהו מארגוני רבני קהילות תקף הבוקר את ההחלטה וכתב: ''להוריד מבתי הכנסת במדינה את עשרת הדיברות מעל ארון הקודש. ולשנות את כל ספרי התורה ל'כבד את הורה א והורה ב' במקום 'כבד את אביך ואת אמך'. זה פוגע, מעליב ונשען על תפיסות מגדריות ישנות. בנוסף אולי כדאי לצה"ל להוסיף הורה ג' ואולי להוריד את ההורים בכלל לילד שנרכש בחו''ל?''.

איש התקשורת ינון מגל אמר:  ''צה"ל יורד מהפסים, הלו כוכבי. זה צבא, לא מעון יום של נעמת. נא להתעורר, יש איומים אמיתיים בחוץ, תתעסקו בהם", צייץ מגל בטוויטר.

העיתונאי יהודה נחשוני כתב כי ''צה"ל מוחק מהלקסיקון את המושגים 'אבא' ו'אמא' ומכניס במקומם הורה 1 והורה 2. אני לא מכיר דרדק אחד שבמקום המילה הראשונה שלו: אבא, יקרא: הורה 1. איך נודיע לתינוקות על הקידמה המגדרית? ומנין ידעו האם הורה 1 הוא אבא או אמא?''.

בארגון 'צו 1' יזמו מעין הפגנה דיגיטלית על ידי שליחת 10,000 מיילים של מחאה לרשויות צה"ל בהם יביע הציבור את מחאתו על הצעד אותו נקטו רשויות הצבא. 

"מזעזע לראות איך צה"ל נכנע לתכתיבים והבניות פרוגרסיביות של ארגוני הלהט"ב. האם כעת גל"צ תשנה את התכנית של יום שישי ל'קולה של הורה 2?' על צה"ל לחדול מלעסוק בהבניות. לא יתכן שהתרבות הישראלית תעוצב בידי הצבא ללא דיון ציבורי, זהו אינו תפקידו״, אמרו בארגון תורת לחימה.

מארגון ליב"ה נמסר "מצער לראות את ההחלטה שהתקבלה בצה"ל, כאשר במקום לדחות את חדירת הארגונים הזרים והאג'נדות הקיצוניות בוחרים היום בצה"ל לאמץ אותם ולעשות שינויים הזויים בשל דרישות של מיעוט קיצוני וחריג.

הניסיון לחנך את כולנו מחדש ולהחדיר לנו ערכים מעוותים, נגד האנושיות ונגד היהדות, לא יצלח. אנחנו קוראים לרמטכ"ל להמשיך את המגמה שהכריז עליה בתחילת כהונתו, להכריז את צה"ל ליעודו - צבא לוחם ומנצח, ולא לתת לאג'נדות זרות לחדור אליו ולטשטש את זהותו וערכיו של הצבא".

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד