בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נוסע ב'אל על': "25 שעות היינו בלי אוכל כשר"

נוסע שפנה לקול היהודי סיפר כי בשל תקלה שוכן במלון, אך לא סופק לו מזון כשר כ-25 שעות למעט חטיפים פגי תוקף. אל על בתגובה: "טענה תמוהה"

  • אלחנן גרונר
  • ג' תשרי תשע"ט - 15:41 12/09/2018
גודל: א א א
(קובי ריכטר/TPS)
(קובי ריכטר/TPS)

נוסעים בטיסת "אל על" בה אירעה תקלה לפני כ-10 ימים טוענים כי לא סופק להם אוכל כשר במשך כ-25 שעות, וזאת לטענת בשל שורת תקלות ומחדל של חברת התעופה.

ינון, אחד הנוסעים, סיפר לקול היהודי כי מדובר בטיסה שהייתה אמורה לצאת מפרנקפורט גרמניה לתל אביב בשעה 11 בבוקר, אולם תקלה הביאה לסאגה של כיממה.

"עקב תקלה במערכת הרדאר נשארנו כ-4 שעות בתוך המטוס ולא חילקו את הארוחות החמות בטענה שאנו עומדים לצאת בכל דקה", סיפר.

"לאחר מכן שיכנו אותנו במלון וגם בו לא היה אוכל כשר למעט ארגז שאלעל סיפקה עם עוגות וביסלי פג תוקף. כמובן שגם בבוקר לא היה אוכל כשר... ואז אמרו לנו למחרת בשדה שלא תוגש ארוחה בטיסה כי זרקו את האוכל מטעמי בריאות, ונתנו שובר על סך 25€ לרכישת אוכל בשדה, שכמובן לא היה כשר גם כן".

יש לציין כי החוק קובע לכאורה שעל החברה לספק מזון ומשקאות לנוסעים במקרה של תקלה "על פי זמן ההמתנה", כך שמעבר לכך שהביסלי והעוגות היו פגי תוקף, הרי שלא סביר לצפות מנוסעים לאכול במשך זמן כה רב אך ורק עוגות וביסלי.

"הם לא התייחסו לזה כשפניתי עליהן והציעו את הפיצוי המינימלי שהחוק מחייב אותם", סיפר ינון.

מאל על נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "בטיסה האמורה אכן קרתה תקלה טכנית שחייבה תיקון שגרם לאיחור ולשיבוש בלוח הזמנים. באל על בטיחות הנוסעים קודמת לכל.

כידוע, בכל טיסות אל על, לישראל וממנה, מגישים אך ורק מזון כשר. בעיכוב הטיסה בפרנקפורט, תקלה במטוס  שלא היתה צפויה מראש, הנוסעים הועברו למלון. אנשי תחנת אל על נערכו ולא חסכו כל מאמץ כדי להשיג פריטי מזון כשרים כדע להגיש לשומרי הכשרות. ואכן, לנוסעים שומרי הכשרות הוצעו מוצרים כשרים  למהדרין, שהיו בהישג יד כמו עוגיות כשרות בהכשר מהודר, חטיפים ושתיה ללא חשש כשרות. המלון אף הציע שפע של פירות שלמים, לא חתוכים. כמו כן דאגו לכלים חד פעמיים לשימושם של שומרי הכשרות. יצויין, כי לא בכל יעד ניתן להשיג אוכל כשר ללא הערכות מוקדמת. הנוסעים לא היו נעולים בשדה התעופה ובהחלט יכלו לרכוש פריטי מזון המותרים לשימוש שומרי הכשרות. לנוסעים, כעדותו של המלין, ניתן שובר שניתן היה לממשו לרכישת פריטי מזון ללא חשש לכשרותם. תמוהה הטענה שלא סופק אוכל כשר במשך כ-25 שעות של טיסה".

באל על סירבו לענות לטענה שגם החטיפים שהוגשו לנוסעים היו פגי תוקף.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון