בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נער יהודי שהורשע בדריסה, דקירה ותקיפה של נער ערבי, יכנס למאסר

בעוד חודש יכנס לבית הסוהר נער יהודי שהורשע בדריסה, דקירה ותקיפה של נערים ערבים מהכפר ואדי חמאם שבילו בחופי הכנרת לפני כשנה וחצי. הוא נידון ל- 12 חודשי מאסר, ובשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו.\r\n

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה כסלו תשע"ג - 16:54 09/12/2012
גודל: א א א
[caption id="attachment_51098" align="alignleft" width="207" caption="צעיר ערבי פצוע (בצלם)"]

בעוד חודש יכנס לבית הסוהר נער יהודי שהורשע בדריסה, דקירה ותקיפה של נערים ערבים מהכפר ואדי חמאם שבילו בחופי הכנרת לפני כשנה וחצי. הוא נידון ל- 12 חודשי מאסר, ובשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו.

חופי הארץ בכלל וחופי הכנרת בפרט, הפכו בשנים האחרונות למקום בילוי מועדף על צעירים ערבים. לא אחת מתפתחות קטטות בחופים בין קבוצות יהודים לערבים, בין השאר על רקע הטרדת נערות יהודיות.

בעוד כחודש יכנס לבית הסוהר בחור יהודי כבן 18 שהורשע בתקיפת ערבים באחד מחופי הכנרת ונידון ל 12 חודשי מאסר.

על פי כתב האישום שהוגש נגד הנער, במהלך אחת השבתות לפני כשנה וחצי, הגיעו הנער וצעירים יהודים נוספים כשהם נוסעים בכלי רכב אל אחד החופים בכנרת בו בילו באותו זמן קבוצת צעירים ערבים מהכפר ואדי חמאם שבעמק כנרות.

על פי המתואר בכתב האישום, נהג הרכב שלא אותר עד היום, והצעיר שהורשע, נסעו במהירות לעבר קבוצת הצעירים הערבים וניסו לדרוס אותם. הם פגעו באחד הערבים ואז יצא הנער מהרכב וניסה לדקור את הצעיר הערבי, אך זה נמלט מהמקום.

הנער חזר לרכב והשניים המשיכו בנסיעה ופגעו בנער ערבי נוסף כבן 15. הנער נפל ונחבל ואז יצאו השניים מהרכב כשברשותם סכין ואלה. הנער שהורשע דקר את הנער הערבי בירכו תוך שהוא צועק לעברו "תמות יא ערבי", והצעיר השני היכה אותו בראשו באלה.

לשני הצעירים הערבים נגרמו חבלות והם פונו לבית החולים פוריה בטבריה.

מספר ימים לאחר האירוע נעצר הנער, שהיה באותו זמן בן 17, אך הוא הכחיש כל קשר למקרה. לטענתו, שני הערבים מכירים אותו והעלילו עליו שהיה במקום, וכך גם זיהו אותו במסדר זיהוי.

בסופו של משפט ארוך הורשע הנער בביצוע המעשים, ובית המשפט המחוזי לנוער גזר עליו 12 חודשי מאסר בפועל, קנס לקופת המדינה ופיצוי של 30,000 ₪ לערבי שנדקר והוכה.

הנער ערער לבית המשפט העליון והמשיך לטעון כי הוא חף מפשע. ביום חמישי האחרון קבע בית המשפט העליון כי הרשעתו וגזר דינו של הצעיר ישארו על כנם, ובעוד כחודש צפוי הנער להתחיל ולרצות את מאסרו.

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד