בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נשות הכותל מתכננות פרובוקציית ענק

1000 נשים עם טליתות ותפילין צפויות להגיע לטקס רפורמי ברחבת הכותל. המטה לקדושת הכותל: "לא ניתן לחלל את שריד בית המקדש"

  • יח"צ
  • כ"ז אדר תשע"ט - 12:01 04/03/2019
גודל: א א א
תפילה מול טקס נשות הכותל. ארכיון
תפילה מול טקס נשות הכותל. ארכיון

חשש לפרובוקציית ענק של הנשים הרפורמיות מארגון "נשות הכותל".

ביום שישי, ראש חודש אדר ב', מתכוונות נשות הכותל להגיע בהמוניהן לעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי, ולקיים בה טקס רפורמי המוני, זאת לציון 30 שנה לתחילת התנועה וכן לציין את יום האישה הבינלאומי שנופל ביום הזה. כל זה, תוך כדי שאותן נשים מפריעות לנשים ולאנשים שמתפללים באופן קבוע ברחבה.

על מנת להיערך לפרובוקציה בצורה מקסימלית, פנו לאחרונה הנשים הרפורמיות  לרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, בבקשה שיאפשר להם להשתמש במערכת הגברה בזמן האירוע. על פי הבקשה של נשות "הכותל", היות שלהערכתן מספר המשתתפים בתפילה צפוי לעלות על 1,000 ובהתאם לנוהל "רחבת תפילה – תפילות בלבד", מבקשות נשות הכותל לעשות שימוש במערכת ההגברה בתפילתן ולקיים טקס תפילה רפורמי על פני כל הרחבה.

בפוסט שפרסמו נשות הכותל בדף הפייסבוק שלהן נכתב:  "ב1967 שחררו את הכותל גברים בקסדות, היום משחררות את הכותל נשים בטליתות". בהמשך הפוסט קוראות נשות הכותל לנשים נוספות לבוא ולהצטרף למאבק שלהן על מנת שנשים לא ימחקו מהמרחב הציבורי וכן והמשיך את השינוי שהן החלו בתודעה הציבורית. בפוסט נוסף הן טענו כי המניעה מנשים לקרוא ולגעת בספר תורה היא פגיעה בצביון היהודי ומדובר בכפייה.

נזכיר כי בחודשים האחרונים גברו התלונות מקרב מתפללות ברחבה על כך שהנשים הרפורמיות נוהגות באלימות וכי לא ניתן להתפלל במקום בראשי חודשים בעקבות הפרובוקציות. מהמטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מזהירים כי "מדובר בתקדים מסוכן לפיו יקבלו הרפורמיות מעמד של בעלים על הכותל המערבי, כאילו היה זה טמפל רפורמי ח"ו."

בנוסף קראו במטה לציבור להגיע ביום שישי לתפילה ברחבה "אנו קוראים לכל בית ישראל להגיע בהמוניהם לכותל ולהצביע ברגלים שלא ניתן לחלל את שריד בית המקדש על ידי מנהגים חדשים המנוגדים למסורת ישראל" מסרו.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד