בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סוחר נשק ערבי הנשוי ליהודיה נמצא מת בכלא

סוחר נשק מאזור חברון מת, ככל הנראה ממנת יתר של סם, והוכרז בידי הרשות כ"שהיד". לקול היהודי נודע כי לאחרונה איים מהכלא על יו"ר להב"ה. גופשטיין: "יש דין ויש דיין"

  • אלחנן גרונר
  • ה' חשון תשע"ט - 18:24 14/10/2018
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

בלעדי בקול היהודי: סוחר נשק ערבי מאזור חברון הנשוי ליהודיה נמצא מת בתאו, ככל הנראה ממנת יתר של סם, וזאת שבועיים בלבד לאחר שאיים על יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין בשיחה מתוך הכלא.

וסאם שלאלדה, סוחר נשק ערבי הנשוי ליהודיה נמצא מת בתאו בכלא איילון בלילה שבין חמישי לשישי. צוותי רפואה שהוזעקו למקום קבעו את מותו.

שלאלדה, בן ה-28 מהעיירה סעיר הסמוכה לחברון, הורשע בעבירות של סחר בנשק, סמים ורכב גנוב וכן עבירות שב"ח, וזאת לאחר שהופלל בידי סוכן משטרתי. נגזרו עליו 7 שנות מאסר.

על פי המידע המצוי בידי הקול היהודי, בחודשים האחרונים, על אף היותו נשוי לערביה ממנה יש לו מספר ילדים, הוא בקשר עם צעירה יהודיה מאזור ירושלים, אשר החלה לבקרו בכלא ואף התחתנה איתו לאחרונה במהלך המאסר.

הצעירה נמצאת בקשר עם כמה ערבים מספר שנים, ושמה נקשר גם בפרשיית "שווארמה 15" שנחשפה בקול היהודי.

ביום שישי נערכה במכון לרפואה משפטית באבו כביר נתיחת גופתו של שלאלדה וממידע שהגיע לקול היהודי עולה כי החשד המרכזי הוא כי סוחר הנשק מת ממנת יתר של סמים. בשב"ס אישרו לקול היהודי את המידע וציינו כי בתאו של האסיר נמצא "חומר החשוד כסם" וכי נפתחה חקירה בנושא. בתאו נמצא חומר החשוד כסם, והדבר גורם למבוכה בשב"ס.

גופשטיין: " רואים בעיניים את השמירה של ה' "

אם לא די בכך, שבועיים לפני מותו התקשר שלאלדה מתוך הכלא ליו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ואיים עליו לאחר שהוא וחברתו חשבו כי גופשטיין הזמין משטרה למקום בו היתה אותה צעירה יהודיה יחד עם אחותה הקטינה.

"הוא אמר לי "אתה תסתבך איתי, תרד מ**** (חברתו של סוחר הנשק, א"ג) ואני אמרתי לו שאנחנו לא מוותרים על אף יהודיה. הוא קילל ואיים, אבל אנחנו לא מפחדים מקללות", סיפר גופשטיין לקול היהודי. יש לציין כי בקול היהודי אנו עוקבים אחר המקרה כבר זמן רב, ומודעים לאיום על גופשטיין עוד בטרם נמצא האסיר מת בתאו.

גופשטיין עצמו בירך על מותו של סוחר הנשק שאיים עליו, ואמר לקול היהודי כי "יש דין ויש דיין".

"אנחנו פועלים במסירות נפש ימים ולילות למען בנות ישראל, וכמו אותו עבריין ערבי יש הרבה שמנסים ונלחמים בנו", אמר גופשטיין לקול היהודי. "ברוך ה' שלעיתים רואים בעיניים את השמירה של ה'. יש דין ויש דיין".

"שהיד בכלא הכיבוש"

למרות עברו הפלילי, "מועדון האסיר הפלסטיני" הכריז על שלאלדה כ"שהיד", ובתקשורת הערבית סוקר מותו "בכלא של הכיבוש" בהרחבה ואף דווח על דרישה להכנסת רופא "פלסטיני" לנתיחת גופתו.

מגזר הדין של שלאלדה שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי הוא הופלל לפני כשלוש שנים בידי סוכן משטרתי לאחר שביצע מספר עסקאות נשק וסמים וכן סחר ברכב גנוב.

בין עסקאות הנשק: רובה סער מסוג M16, מחסנית עם כדורים וכוונת טלסקופית, תת מקלע מאולתר, כדורים לנשק בקוטר של 9 מ"מ, וכן שקית ובה 88 כדורים לנשק.

מתסקיר שירות המבחן המוזכר בגזר הדין עולה כי הוא היה מכור לסמים, מה שמחזק את ההשערה לפיה מת ממנת יתר.

בנוסף שלאלדה בעל עבר פלילי עשיר שכולל הרשעות קודמות בגין כניסה לישראל שלא כדין, התחזות, הפרת הוראה בדבר סגירת שטח, בריחה ממשמורת חוקית ועוד, והוא אף נידון בעבר למאסרים לתקופות קצרות.

בשב"ס אישרו לקול היהודי כי קיימת הערכה ששלאלדה מת ממנת יתר, וכי בתאו נמצא חומר החשוד כסם.

משב"ס נמסר כי "בלילה שבין חמישי לשישי בסביבות השעה 02:30, מספר אסירים מאגף 9 תא 8 קראו לזקיף האגף ונאמר לו שאסיר פלילי לא מגיב.

כוח סוהרים וחובש הגיעו למקום, הוזמן אמבולנס, ומותו נקבע בשעה 03:00.  הועבר דיווח למשטרת ישראל והוזמן חוקר". בשב"ס הוסיפו כי "מונתה ועדת חקירה כמתחייב בכל מקרה של מות אסיר".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון