בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ערב יום הזכרון:

סטודנטים ערבים השחיתו את לוח הזכרון

סטודנטים ערבים הלומדים במכללת דוד ילין בירושלים השחיתו וביזו את לוח הזכרון לחללי מערכות ישראל שהוצב במכללה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשע"ט - 11:15 07/05/2019
גודל: א א א
לוח הזכרון שהושחת  (צילום מסך)
לוח הזכרון שהושחת (צילום מסך)

סטודנטים ערבים הלומדים במכללת דוד ילין השחיתו את לוח הזכרון שהוצב במכללה לדזכרם של קורבנות הטרור וחללי מערכות ישראל. בנוף לפגיעה בלוח הזיכרון כיבו הסטודנטים הערבים את נרות הזכרות שדלקו במקום ואף כתבו "רמאדן כרים" על לוח הזכרון לציון פתיחת חודש הרמאדן.

מאגודת הסטודנטים של המכללה נמסר כי: ''אגודת הסטודנטים והסטודנטיות יזמה את רעיון לוח הזיכרון במטרה לתת מקום להנצחת הנופלים במערכות השונות ובפעולות האיבה ולאפשר לסטודנטים לכתוב את שמות יקיריהם ולהדליק נר לזכרם. 'לצערנו הרב, אדם אחד או מספר אנשים החליטו לבזות את חשיבותו של הלוח ולהשחית אותו בכוונת תחילה".

''כמובן שאנחנו מגנים את המעשה בכל תוקף והדברים הועברו מיד לטיפול משמעתי במעמד ההנהלה ודיקנט הסטודנטים. לא ניתן יד לפגיעה כל כך מכוונת ואישית כלפיי הסטודנטים שלנו מכל מגזר שהוא, במיוחד במוסד להכשרת מורים ומחנכים לעתיד שדוגל בסובלנות ובהבנת האחר ובעיקר בימים רגישים ובנושא אישי כל כך", נמסר מהאגודה.

בהודעה שהוציאה המכללה לתלמידיה נכתב: לאחר טקס יום הזכרון לזכר הנופלים במערכות ישראל שהתקיים במכללה הובא לידיעתנו כי חולל לוח הזכרון עם שמות נופלים בני משפחה. אנו רואים בחומרה רבה את המעשה ומגנים אותו בכל תוקף. הנהלת המכללה תבדוק את הנושא ביסודיות ותפעל עפ"י תקנון המשמעת. אנו קוראים לכל הסטודנטים לאפשר לההלת המכללה בשיתוף עם אגודת הסטודנטים למצות ההליכים בצורה נאותה ונכונה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד