בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סיבוב שערים ראש חודש אב: מצפים לבניין המקדש

סיבוב השערים של חודש אב התקיים במתכונת מצומצמת ובהתאם למגבלות הקורונה, באווירת חודש אב, ללא מוזיקה. "מבית המקדש אנו לומדים את סוד ההתמדה, גם סיבוב שערים מתקיים בהתמדה כבר 18 שנה"

  • יח"צ
  • א' אב תש"פ - 13:37 22/07/2020
גודל: א א א
(דוד פרקש)
(דוד פרקש)

סיבוב השערים המסורתי של חודש אב התקיים אתמול (ג') בעיר העתיקה בירושלים. האירוע נערך במתכונת מצומצמת במיוחד של כ20 משתתפים, בהתאם ל'תקנות לשעת חירום' בתקופת הקורונה. בנוסף, נערך האירוע ללא מוזיקה, כראוי לחודש אב.

הרב יוסי פלאי ממארגני סיבוב השערים מסר "מבית המקדש אנו לומדים את סוד ההתמדה, קרבן תמיד בכל יום, וקרבן מוסף בכל ראש-חודש. גם סיבוב השערים מתקיים בהתמדה ובמסירות מדי חודש כבר שמונה-עשרה שנה. את האירוע אתמול קיימנו במתכונת מצומצמת, לפי ההנחיות, ובכל זאת היתה תחושה שאנו שליחי-ציבור של יהודים רבים בכל מקום".

עוד הוסיף כי "בין המשתתפים היו הרב יצחק שפירא שדיבר על אהרן הכהן, שיום פטירתו בראש חודש אב, והרב עזריה אריאל ממכון המקדש שדיבר על "פתחו לי שערי צדק". האירוע התקיים באווירה מתאימה לחודש אב, בשירה בפה ללא מוזיקה".

סיבוב השערים המסורתי, הנערך קרוב ל19 שנה ובמהלכו סובבים מאות ואלפי משתתפים סביב שערי הר הבית בעיר העתיקה בירושלים בכל חודש, בוטל בחודשים ניסן, אייר וסיוון בשל מגפת הקורונה וחג הרמדאן. בחודש תמוז התקיים האירוע במתכונת מצומצמת של 50 איש בהתאם להנחיות המשטרה, והחודש, כאמור, התקיים במתכונת מצומצמת אף יותר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד