בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סיורי לימוד של צה"ל במוזיאון נוצרי בירושלים

בשנתיים האחרונות נערכים סיורים לימודיים של חיל חינוך במוזיאון נוצרי בירושלים המציג את דמויות גיבורי הנצרות כמי שהביאו ל'שיבת ציון'

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו טבת תשע"ט - 15:03 23/12/2018
גודל: א א א
חיילי צה"ל ארכיון (צילום: נצח יהודה)
חיילי צה"ל ארכיון (צילום: נצח יהודה)

צה"ל שולח חיילים לסיורים במוזיאון נוצרי אוונגליסטי בעיר העתיקה בירושלים לצורך סיוריים לימודיים, כך דיווח אתר וואלה.

על פי הדיווח, מחלקות של חיילי סדיר בצה"ל קיימו באחרונה סיורים במוזיאון "ידידי ישראל", שמופעל על ידי הסופר והמנהיג האוונגליסטי מייק אוונס הנחשב לאחד ממקורביו הגדולים של הנשיא טראמפ.

המוזיאון מנציח את מורשתם של נוצרים אוהבי ישראל - מנהיגים זרים וגנרלים אוונגליסטים - כמו גם את פועלם של חסידי אומות עולם מהתקופה המקראית ועד להקמת המדינה, ומצייר נרטיב נוצרי-אוונגליסטי הרואה בהקמת המדינה התגשמות הבטחה מקראית שהתממשה בזכות "נוצרים שאמונתם ומסירותם להבטחות המקראיות על גאולה גרמו להם להשאיר את החלום וההבטחה המקראית על שיבת ציון בחיים".

בוואלה דווח כי בעקבות פניית האתר לצה"ל, קצין החינוך הראשי החליט לבחון מחדש את התאמת התכנים במוזיאון לסיורי צה"ל.

מאז פתיחתו, המוזיאון החדשני, שמשתמש במיטב הטכנולוגיה האינטראקטיבית וההולוגרמות כדי להמחיש ולהמחיז את הסיפורים והדמויות ההיסטוריות, הפך לאטרקציה תיירותית מובילה עבור מאות אלפי נוצרים שמגיעים לירושלים.

בדובר צה"ל אישרו כי הצבא נמצא בהתקשרות עם המוזיאון מזה כשנתיים, אך בעקבות פניית וואלה כאמור, נמסר כי התכנים במוזיאון ייבחנו על ידי קצין החינוך הראשי. "בחיל החינוך והנוער נעשתה עבודת מטה רחבה על מנת להגדיר את המוזיאונים בהם יבקרו משרתי צה"ל. מבין אלה המאושרים, הוגדר לכל מוזיאון מה הנושאים והתכנים שאותם יעביר בעבודה מול החיילים והמפקדים. המוזיאון הנ"ל אכן נמצא בהתקשרות עם צה"ל כשנתיים, בהתאם לתנאים וההתאמות שהוגדרו לו. בעקבות פניית הכתבת, ולאור משך ההתקשרות עם המוזיאון, התכנים המועברים בו והתאמתם ייבחנו על ידי קצין חינוך ונוער ראשי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד