בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': "המסמך של חיל החינוך הוא הכחשת שואה"

במסמך צה"לי לרגל יום השואה נכתב כי השואה התרחשה: "עקב שחיקת בלמים והידרדרות המוסר והדמוקרטיה", וללא קשר לשנאת ישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז ניסן תשע"ח - 10:15 12/04/2018
גודל: א א א
סמוטריץ'. צילום: (הלל מאיר TPS)
סמוטריץ'. צילום: (הלל מאיר TPS)

מסמך חדש שהופץ לרגל יום השואה למפקדי צה"ל על ידי חיל החינוך אומר כי השואה לאו דווקא התרחשה על רקע אנטישמי, ונבעה משנאה לעם היהודי.

במכתב נאמר בפירוש כי הסיבה להתרחשותה של השואה ורציחת ששת המליונים הינה כתוצאה מ "הידרדרות שלטון החוק ושחיקת הדמוקרטיה".

המסמך שנקרא ״התפיסה החינוכית להנחלת זכרון השואה״, פורסם על ידי עיתונאי ערוץ 7 עידו בן פורת, והוא בא ללמד את חיילי צה"ל כי "השואה יכולה להתרחש גם מחר בבוקר בישראל של שנת 2018".

במסמך נכתב כי "השתלטות המפלגה הנאצית על גרמניה והתחלת האפליה היהודית שהביאה בסופה "לפיתרון הסופי" התאפשרה תוך הדרדרות שלטון החוק ושחיקת הדמוקרטיה".

מהמכתב אף עולה בבירור ניחוחה של האג'נדה השמאלנית שמכווינה את הפיקוד בצה"ל  ״השואה מהווה תמרור אזהרה בולט העומד בפני כל חברה למקום אליו היא יכולה להידרדר ללא הצבת גבולות מוסריים ברורים וכיבוד של כל אדם באשר הוא אדם״ נכתב שם.

בהמשך פרסומו כותב בן פורת כי "בחיל החינוך של צה״ל טוענים שהידרדרות שלטון החוק ושחיקת הדמוקרטיה הם שהובילו להשמדת ששת מיליוני היהודים בשואה. אז אם תהיתם מה הלקח שמפקדי וחיילי צה״ל צריכים ללמוד מהשואה, לא מדובר בהפיכת הצבא לחזק יותר. לפי חיל החינוך אנחנו צריכים לשמור על מערכת איזונים ובלמים, כי רק אז העם היהודי לא יהיה שוב בסכנת הכחדה".

ח"כ הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב בזעם על המכתב וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "השואה נגרמה בשל אנטישמיות ושנאת ישראל. נקודה. לא בשל שום "איבוד איזונים ובלמים" או "שחיקת המנגנונים הדמוקרטיים ושלטון החוק". המסמך המביש הזה הוא הכחשת שואה ופגיעה בזכרם של ששת מליוני היהודים שנרצחו ונטבחו ונשחטו ונשרפו חיים על קידוש השם בידי הצורר הנאצי ימ"ש. מביש ודורש תיקון".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד