בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סערה פוליטית סביב התפטרות רב הכבאות

שורת ​חברי כנסת נפגשו עם הרב מנחם פרל בניסיון למצוא פתרון לדחיקת רגלי הרבנות בשירותי הכיבוי. מקורבי הרב: "הוא לא רב מטעם"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ז סיון תשע"ז - 10:16 21/06/2017
גודל: א א א
הרב פרל (צילום: יהודה פרל)
הרב פרל (צילום: יהודה פרל)

מכתב הפיטורין שהגיש רב שירותי כבאות והצלה הרב מנחם פרל, עורר סערה בזירה הפוליטית והציבורית, ושורת חברי כנסת החלו להפעיל לחצים על בכירי הכבאות בכדי לטפל בסוגית הרבנות בשירותי הכיבוי לאחר שמקורבי הרב פרל תיארו כיצד נציב הכבאות החדש הצר את צעדיו.

השבוע נפגשו חברי כנסת ממפלגות שונות עם הרב פרל, בניסיון למצוא פתרון לחיזוק הרבנות בשירותי הכיבוי. חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב ואלי בן דהן ממפלגת הבית היהודי נפגשו עם הרב פרל, וכך גם חבר הכנסת יהודה גליק מהליכוד, מיכאל מלכיאלי ודוד אזולאי ממפלגת ש"ס וח"כ אורי מקלב מיהדות התורה.

בוועדת הפנים של הכנסת צפוי להתקיים דיון בנושא התפטרותו של הרב פרל וחופש פעילות הרבנות בשירותי הכבאות. הדיון היה אמור להתקיים היום אך נדחה ברגע האחרון והוא צפוי להתקיים בקרוב.

"אם בשירותי הכיבוי רוצים רב רק לצורכי תרבות ופנאי, שיארגן מזוזות וחנוכיות וישתתף בהלוויות, שיחפשו 'רב מטעם' שיעמוד לשירותם", אומרים מקרוביו של הרב פרל. "הרב פרל נכנס לפני מספר שנים לתפקיד הרב הראשי הראשון לשירותי הכבאות במטרה לפעול ולשנות את התפקוד בגוף הציבורי, כך שיתאים גם לכבאים הדתיים המבקשים לשמור על אורח חיים דתי, ולא ביקש לכפות דבר על איש. הנציב החדש מעוניין לייצר כפייה חילונית ומאז שנכנס מנסה להצר שוב ושוב את צעדיו של הרב בצורה משמעותית".

המקורבים מבקשים לציין כי "עוד לפני תקופתו של דידי שמחי לא ששו בשירותי הכיבוי לאפשר חופש פעולה לרב השירות, אולם מאז שנכנס הנציב החדש ניכר השינוי הדרסתי ביחס הרע כלפיו".

הרב פרל הודיע בשבוע שעבר על התפטרותו לאחר שלדברי מקורביו בכירי רשות הכיבוי וההצלה החלו להצר את צעדיו עוד ועוד ומנעו ממנו חופש פעולה. כך למשל, נציב הכבאות החדש דידי שמחי מבקש להעלות את מפקדי תחנות הכיבוי בדרגה נוספת ואילו את רב שירותי הכבאות להוריד דרגה, כך שסמכויותיו יילקחו והוא לא יוכל לפעול מול מפקדי התחנות למתן שירותי דת לכבאים. כמו כן, מבקש הנציב החדש לבטל את התקנים שהובטחו לרבנות הכיבוי וההצלה ואף לבטל תקן שכבר פועל ברבנות, כך שתישאר משרת הרב בלבד, דבר שיקשה עוד יותר על פעילותו.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד