בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עבודה עברית - בית המשפט אמר לא - הציבור אומר כן

לאחר שביהמ"ש חייב בקנס את "לוח עבודה עברית", נפתח גיוס המונים בו כבר נתרמו עשרות אלפי שקלים לטובת המאבק המשפטי

  • יח"צ
  • א' כסלו תשע"ח - 09:57 19/11/2017
גודל: א א א

אתר 'לוח עבודה עברית' יחד עם תנועת 'דרך חיים' פתחו במבצע גיוס המונים למימון הקנס שהושת על האתר ולהמשך מאבקם המשפטי, לאחר פסק הדין בבימ"ש השלום בירושלים, שקבע כי "האתר מעניק שירות מפלה לפי חוק" כיוון שהוא מוכן לפרסם רק בעלי מקצוע יהודים.

את התביעה נגד האתר הגישו "התנועה הרפורמית" ומרכז "מוסאוא" ובהמשך הצטרפה גם נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה כידידת בית המשפט. בתביעה ייצג עו"ד אורי צפורי יו"ר התא המשפטי של תנועת "דרך חיים", שטען כי תכלית הקמתו של האתר "לוח עבודה עברית" הוא עשיית צדקה וחסד עם יהודים על ידי מתן סיוע במציאת פרנסה.

עוד נטען, כי חוק איסור הפליה במתן שירותים לא נועד בכדי למנוע מקבוצת אנשים שביניהם מתקיימת מערכת קשרים ייחודית, לעשות צדקה וחסד עם חברי הקבוצה בלבד, בייחוד כאשר הגדרתה של מדינת ישראל היא מדינה יהודית.

התובעים טענו מנגד כי האתר מפלה, כצפוי בימ"ש קיבל את עמדתם של התובעים והשית קנס של מעל  40 אלף ₪ אתר עבודה עברית.

כעת מתכוננים באתר להמשיך במאבק המשפטי להצלת האתר והזכות לעבודה עברית, ופונים לציבור בבקשה לסייע במימון ההליך המשפטי. לצורך כך פתחו בעליו של האתר דף באתר "Give Back" עם תשורות לתורמים וסרטון בו מתייחסים לפסק הדין כנגד האתר, שלדבריהם הופך את מפרסמי העבודה העברית ל"עבריינים", בעוד שפרסום עבודה ערבית הוא מותר מכוח הזכות ל"אפליה מתקנת".

הכספים שייתרמו יועברו לערעור על פסק הדין, תשלום הוצאות משפט, פעולה לחקיקה מחודשת בנושא, פעילות ציבורית הסברתית ועוד.

"האחווה הפשוטה בין היהודים תנצח את המערכות המנוכרות", אומר אורי קירשנבום מתנועת 'דרך חיים', "בית המשפט אמנם פסק שמי שמפרסם עסקים של יהודים ודואג לפרנסתם הוא עבריין אבל אנחנו סמוכים ובטוחים שעם ישראל יאמר את דברו ויירתם בשביל לחזור ולהצהיר בקול ברור שעבודה עברית היא ערך חשוב ודאגה לאחים היא מצווה ולא פשע" הוסיף.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד