בע"ה ט' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עד כאן לשגרירי אירופה: "הפסיקו מימון לטרור"

פעילי הארגון ערכו מחאה מול בתיהם של שגרירים ממספר מדינות בתומכות ב'מוקד להגנת הפרט'

  • יח"צ
  • י"ב טבת תשע"ט - 10:14 20/12/2018
גודל: א א א
אני עד כאן מול בית שגריר (צילום: עד כאן)
אני עד כאן מול בית שגריר (צילום: עד כאן)

מחאה מול בתי שגרירי גרמניה, נורבגיה, ספרד, שבדיה ועוד, בדרישה שיפסיקו את המימון הכספי שמדינתם מעבירה לארגון 'המוקד להגנת הפרט' המסייע למחבלים". צחי דיקשטיין סמנכ"ל עד כאן "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם איום הטרור, עם רצח של תינוקות בני יומם, המוקד להגנת הפרט בסיוע כספים ממדינות אירופה עושים הכל על מנת למנוע את הריסת בתי המחבלים. עד כאן!".

סוגיית הריסת בתי המחבלים מגיעה לבתי השגרירים. אתמול (ד') מחו אנשי ארגון 'עד כאן' מול בתיהם של שגרירי גרמניה, נורבגיה, שבדיה, ספרד ועוד, בדרישה לעצור את המימון הכספי שארצם נותנת לארגון 'המוקד הגנת הפרט', המסייע למחבלים. אנשי עד כאן הציגו שלטים המראים את סכום התרומה של כל מדינה, כיתוב תודה בשם החמאס ו'המוקד להגנת הפרט' על התרומה ותמונת ביתו ההרוס בחלקו של המחבל שביצע את הפיגוע בברקן.

בתחילה , מחו נציגי ארגון 'עד כאן' מול ביתה של שגרירת גרמניה בישראל, ותלו את השלט בו נכתב כי גרמניה תרמה כמעט מיליון וחצי שקלים ל'מוקד להגנת הפרט' בשנתיים האחרונות.

מול בית שגרירת גרמניה הסביר צחי דיקשטיין סמנכ"ל 'עד כאן' שנמצאת בימים אלו בקמפיין נגד המוקד להגנת הפרט "הגענו הבוקר ארגון 'עד כאן' לבית שגרירת גרמניה בישראל, לבוא ולהעביר מסר ברור, לא ניתן יותר להעביר כספים המסייעים באופן ישיר לטרור. ל'מוקד להגנת הפרט' ממשלת גרמניה העבירה רק בשנתיים האחרונות קרוב למיליון וחצי שקלים לסיוע למחבלים, למניעת הריסת בתים".

דיקשטיין תיאר את מציאות הטרור בארץ, וטען כי גרמניה מונעת את הריסת בתי המחבלים "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם איום הטרור, עם מחבלים מפגעים, עם רצח של אזרחים, של תינוקות בני יומם, בו בזמן הזה המוקד להגנת הפרט בסיוע כספים מאירופה ומדינת גרמניה עושים הכל על מנת למנוע את הריסת בתי המחבלים. ולזה באנו לומר עד כאן!".

גם לבית שגריר נורבגיה הגיעו נציגי 'עד כאן', שם נכנסו אל חצר הבית על מנת לגלות שהשגריר איננו. למרות זאת ביקשו להעביר לו את המסר "שממשלת נורבגיה תפסיק לסייע לטרור. רוצחים פה יהודים ומדינת נורבגיה העבירה מיליוני שקלים למוקד להגנת הפרט - למחבלים שמבצעים פיגועים. ואת זה צריך לעצור".

כאשר הגיעו אנשי 'עד כאן' לבית שגריר שבדיה, שוחח דיקשטיין טלפונית עם מנהלת לשכת השגריר, שמסרה שהשגריר לא בארץ. בשיחה הדגיש כי מדינת שבדיה העבירה 6 מיליון ₪ ל'מוקד' בשנים האחרונות, והסביר לה שמדובר בנציגי עד כאן, שבאו במטרה לעצור את המימון הזה.

דיקשטיין מסר למנהלת הלשכה כי "באנו לומר עד כאן להעברת כסף לארגונים שמסייעים למחבלים. יש מוקד בארץ שנקרא 'המוקד להגנת הפרט', הוא עותר נגד הריסת בתי מחבלים. אנחנו נרצחים פה, שבוע שעבר נרצח פה תינוק בן יומו, ומהצד השני מדינות אירופאיות כמו שבדיה מעבירות מיליוני שקלים מידי שנה ומסייעות בצורה הזו לטרור".

בסוף השיחה הזמינה מנהלת לשכת שגריר שבדיה את אנשי 'עד כאן' להיפגש עם השגריר, ולהציג בפניו את העובדות. גם מול בית שגריר ספרד תלו אנשי 'עד כאן' שלט, המראה כי ספרד תרמה מעל חמישה וחצי מיליון שקלים למוקד.

צחי דיקשטיין סמנכ"ל עד כאן סיכם את המחאה "אנחנו מסיימים סיור ביקורי בית במספר בתי שגרירים, ספרד, גרמניה, נורבגיה ושבדיה. חלקם קיבלו אותנו וחלקם לא. כרגע סיימנו שיחה עם מנהלת הלשכה של שגריר שבדיה בישראל, ובסיכום השיחה סיכמנו להיפגש איתו ולהעביר לו את המסר - עד כאן! עצרו את הסיוע לארגוני הטרור, למחבלים, ואת הסיוע ל'המוקד להגנת הפרט' למניעת הריסת בתי מחבלים. עד כאן!".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד