בע"ה ה' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עד כאן: החמירו את כתב האישום לנאווי

"הפרקליטות נוהגת בכפפות של משי כלפי חוליה רצחנית ואנטישמית שהובילה לעינויים ורצח"

  • יח"צ
  • י"ט תמוז תשע"ח - 09:26 02/07/2018
גודל: א א א
נאווי בדרך להארכת מעצר. ארכיון (הלל מאיר TSP)
נאווי בדרך להארכת מעצר. ארכיון (הלל מאיר TSP)

 ארגון 'עד כאן' הגיש לפני שבועיים מכתב בקשה וערעור לפרקליטות מחוז ירושלים.

במכתב, אותו שלח עו"ד עדי קידר, דרש ארגון "עד כאן" מהפרקליטות לשנות את האישום כנגד נאווי, אשר הוחלט להעמידו לדין רק בגין הצטרפות למנגנוני הביטחון הפלסטיני.

בנוסף, דרשו במכתב  מהפרקליטות לחזור בה מסגירת התיק כנגד שותפיו גיא בוטביה ונאסר נוואג'ה. במכתב הערעור נכתב כי "חומר החקירה מעלה מעורבות נאווי בהריגת תושב פלסטיני וכן פעולות להסגרת מתווך ישראלי ומוכרי קרקעות פלסטינים לידי הביטחון המסכל הפלסטיני, מתוך ידיעה והבנה כי המתווכים ומוכרי הקרקעות עתידים להיפגע ואף להיהרג. כמו כן מעשים אלו אף הביאו בפועל לתוצאות חמורות של פגיעה בחיי אדם."

בהמשך המכתב מפורטים מעשיו של נאווי אשר תועדו ע"י ארגון עד כאן. נאווי הודה בפני עוזרו המכונה א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, פלסטיני תושב דרום הר חברון. נאווי מסר את המידע הרלבנטי לביטחון המסכל הפלסטיני, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. " קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים".

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון הפלסטינים. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הפלסטינים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ. נאווי תועד אומר כי "..(הרשות הפלסטינית) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה.."

      | זו לא הפעם הראשונה ולא השניה שלי

עוד נכתב בערעור כי נאווי נפגש עם מתווך קרקעות בעל אזרחות ישראלית, במטרה לגלות מי בעלי הקרקע הפלסטיניים. לאחר הפגישה התקשר נאווי לנוואג'ה ובוטביה בבקשת עזרה בהעברת המידע לביטחון המסכל ובירור זהותו האמתית של המתווך, ושניהם נעתרו. באחת השיחות בניהם אומר נאווי לנוואג'ה כי "זו לא הפעם הראשונה ולא השנייה שלי".

לאחר מכן נאווי מספר לא' כי כבר טיפלו במוכרי הקרקע, וכי הביטחון המסכל חקר אותם "קודם כל מכות, אחרי זה שואלים שאלות. ירחמו ירחמו..". בהמשך הודה נאווי בפני א' כי בחקירה מכים גם אנשים מבוגרים, ואז מגיע שלב ה"וידוי".

במכתב הצביע עו"ד קידר על מספר עבירות פליליות שביצעו לכאורה נאווי ושותפיו ואשר עולות מחומר הראיות. העבירות כוללות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סיוע לעבירות שהן פשעים חמורים, עבירת הריגול וכן מגע עם סוכן זר. בנוסף, דרש מהפרקליטות לשנות את החלטתה המקלה בנוגע לאישומים כנגד נאווי, וכן לבטל את החלטתה לסגור את התיק כנגד שותפיו, בוטביה ונוואג'ה.

       | תופעה הזויה שמביאה מוות ועינויים

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר בתגובה "שיתופי פעולה בין ארגוני שמאל קיצוני ישראלי ובין מנגנוני הביטחון הפלסטיני הפכו להיות  דבר שבשגרה.

תופעה הזויה זו מביאה רק מוות ועינויים לאזור ובוודאי שלא זכויות אדם. למרות זאת, פרקליטות המדינה בוחרת להתייחס לדברים בסלחנות. מנגד, ובאופן מתבקש, חברי הכנסת  מציפים את התנהלותה המתמיהה של פרקליטות המדינה לאורך כל התיק העוסק בתופעה זו.

לא ברור מדוע הפרקליטות נוהגת בכפפות של משי ובגרירת רגליים כלפי חוליה רצחנית ואנטישמית שהובילה לעינויים ורצח של אנשים רק כי חשבו למכור אדמה ליהודים, תוך שיתוף פעולה עם הביטחון המסכל הפלסטיני. האם ייתכן שהשימוש בכסות של 'ארגון זכויות אדם' מזכה את חברי החוליה בחסינות מול גורמי החוק?" הוסיף אך.

נזכיר כי לפני שבועיים התקיים בכנסת דיון בנושא, אותו יזמו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ועודד פורר, במחאה על החלטת הפרקליטות להגיש נגד נאווי כתב אישום 'מקל'. בדיון השתתפה גם שרת המשפטים איילת שקד, שאמרה "עזרא נאווי ודומיו הם אנשים המעוררים שאט נפש וראויים לכל גינוי. טוב עשה הארגון 'עד כאן' וצוות התוכנית עובדה כאשר חשפו את התנהלותם של האנשים שהחברה חייבת להוקיעם".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד