בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עובדי היועמ"ש ישתתפו בהכשרת השמאל הקיצוני

עובדים מלשכת היועמ"ש מנדלבליט ישתתפו בהכשרה של האגודה לזכויות האזרח. אם שכולה: "איך מדינת ישראל יכולה לשתף פעולה עם גוף עוין?"

  • יח"צ
  • כ"ג שבט תשע"ט - 16:00 29/01/2019
גודל: א א א
היועמ"ש מנדלבליט (דובר צה"ל)
היועמ"ש מנדלבליט (דובר צה"ל)

עובדים מלשכת היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט ישתתפו בהכשרה משפטית של ארגון השמאל הקיצוני האגודה לזכויות האזרח, ויעבירו בהכשרה הרצאות, כך מדווח ארגון בצלמו.

כמדי שנה מקיימת האגודה לזכויות האזרח ארגון פוליטי שמאל קיצוני השתלמות מיוחדת העוסקת ב"דיני כיבוש" ביחד עם הצלב האדום.

בפרסומי ההכשרה נאמר שישתתפו בהכשרה נציגים בכירים מצה"ל וממשרד המשפטים.

לפני מספר שבועות פורסם כי משרד המשפטים אישר לפרקליטים להשתתף בהכשרה זו ולקבל עליה תשלום. ואכן בעקבות החשיפה מסר משרד המשפטים שמדובר בטעות ולא ניתן היתר לאף עובד להשתתף ולקבל תשלום על כך. 

בנוסף בעקבות  לחץ ציבורי נרחב של משפחות שכולות ומשפחת החיילת אריאלה עזורי שנפצעה קשה בפיגוע דריסה בגן שמואל בשנת 2015 והאגודה לזכויות האזרח מייצגת את המחבל שדרס אותה החליט שר הביטחון וראש הממשלה לאסור על יועמ"ש איו"ש אל"מ אייל טולדינו להשתתף בהכשרה.

אולם מתברר שבעוד שהוא נמנע בחר היועמ"ש לממשלה לשלוח שני נציגים בכירים ממשרדו. בתגובה לפניית עו"ד מיכאל ליטווק יועמ"ש בצלמו מסרה יפעת רפופורט מהיחידה לפניות הציבור של משרד המשפטים שאכן בהשתלמות ישתתפו שני נציגים בכירים של משרד המשפטים שעוסקים בתחומים הרלוונטיים וישמיעו את עמדת המדינה בנוגע לסוגיות משפטיות מתחום המשפט הבינלאומי הפומבי.

יש לציין כי  רק  בחודש אפריל האחרון הגישה האגודה לזכויות האזרח, לצד ארגונים נוספים כמו יש דין, גישה, והמוקד להגנת הפרט, עתירה לבג"ץ נגד הוראות הפתיחה באש של צה"ל בגבול רצועת עזה, על רקע ההפגנות האלימות שהתפתחו באזור במסגרת "צעדות השיבה

העותרים, שעתירתם אוחדה בהמשך עם עתירות שהגישו הארגונים 'עדאלה' ו'אלמיזאן', טענו כי ללוחמי צה"ל אסור לירות ירי חי במפגינים אשר מתקרבים לגדר, או נתפסים כמסיתים מרכזיים "ולא מסכנים חיי אדם". לדבריהם, אזורי ההפגנה אינם שטחי מלחמה ולכן דיני המלחמה אינם אמורים לחול עליהם.

בג"ץ דחה לבסוף את העתירה פה אחד ומי שצייץ בנושא ותקף את הארגונים שעתרו היה השר ליברמן. "שופטי בג"ץ דחו, פה אחד, את עתירותיהם של ארגוני השמאל הקיקיוניים כנגד עמידתו הנחושה והעוצמתית של צה"ל אל מול האויב בעזה", צייץ שר הביטחון בזמנו בטוויטר והוסיף כי "הגיע הזמן שתפנימו שבזמן שאתם מנסים לחזק את אויבנו, צה"ל מגן גם עליכם. מקומן של עתירות אלו מלכתחילה לא בבג"ץ וחבל שהעותרים לא שילמו הוצאות כבדות".

גם שר החינוך נפתלי בנט ביטל בעבר כנס משותף של משרד החינוך עם האגודה לזכויות האזרח . ובנוסף רק לאחרונה ביטל ראש הממשלה ושר הביטחון את השתתפות נציגי צה"ל בהשתלמות הזאת בטענה שהגוף הזה נהפך מזמן לגוף פוליטי.

בנוסף בעקבות פרסומים שונים ברשת שהותרה לעובדי מדינה להשתתף בהשתלמות זו ולקבל עליה משכורת הוציא משרד המשפטים הודעה מיוחדת שמדובר בטעות ולא הותר לאף עובד מדינה להשתתף בהשתלמות זו ולקבל עליה משכורת . כעת מתברר שלהשתתף לא אך להרצות מותר ומותר.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: מצער מאוד שהיועמ"ש לממשלה בוחר שוב לשתף פעולה ולתמוך בארגון שכל כולו מציג תמיכה במחבלים ובני משפחותיהם. הרי בכנס לא ידברו  על הזכויות של משפחת קולמן שבנה נרצח או על הזכויות של תושבי יו"ש לא להיפגע מהטרור. האגודה כבר כונתה על ידי ראש הממשלה המנוח יצחק רבין שאינו איש ימין בכלל האגודה לזכויות החמאס.

אנחנו דורשים משרת המשפטים להצטרף לעמדת שר הביטחון שמדובר בארגון פוליטי שמאל קיצוני ולמנעו כל שיתוף פעולה עתידי בין המשרד לארגון זה ודומיו.

גם מירב חגאג מראשי פורום בוחרים בחיים הביעה אכזבה גדולה ואמרה: "הארגון הזה שותף ומגן על מחבלים וחבני משפחותיהם שפגעו בביתי שיר זכרונה לברכה איך מדינת ישראל יכולה לתמוך או לשתף פעולה עם גוף עויין זה? מתי יגיע הרגע שמשרדי הממשלה ידאגו לזכויות שלנו שנרצחו ושל הבאים בתור ויפסיקו לדאוג לזכויות של המחבלים ובני משפחותיהם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד