בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עובד באינטל: "שוטפים לנו את הראש בניגוד לערכינו"

בעקבות אירועי עידוד נטיות הפוכות בתקופה זו של השנה, מספר עובד באינטל על האירועים הנערכים בחברה ומתקומם כנגד הכפייה שבעניין. "חייבים להגן בחוק על זכות העובד למקום עבודה נקי מהטפה"

  • ה' תמוז תשע"ט - 16:04 08/07/2019
גודל: א א א
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)

מספר עובדים בחברת ההייטק 'אינטל' ישראל יוצאים כנגד מה שמכנים "שטיפת מוח" בחברה.

בתקופה האחרונה, במסגרת האירועים והמצעדים האחרונים שעסקו בנושא בעידוד עלי הנטיות ההפוכות, הפעילה החברה אירועים בנושא, בהם נטלו עובדי החברה חלק. "טירוף. באת להתפרנס בתחום אחר לגמרי, ומנסים לשטוף לך את המוח עם דבר שלא קשור בעליל לענייני העבודה, ואף מתנגש עם עולם הערכים של חלק גדול מהעובדים", מספרת אחת מהעובדות באינטל.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן 

אינטל העולמית כוללת סניפים רבים ברחבי העולם ולמעלה מ100,000 עובדים, מתוכם למעלה מ10,000 עובדים בישראל.

בשיחה עם עובד אינטל, הוא מספר כי בחברה הוקמה "קהילה" שנועדה לעודד את הנושא ונערכו מספר רב של אירועים העוסקים בנטיות הפוכות. ביניהם אירועים והרצאות, הנפקת "תגי גאווה" לעובדים, הנפת דגלי המשוייכים עם הנטיות ההפוכות כשהם עם סמל החברה ועוד.

"תארו לעצמכם שבוקר אחד אתם מגיעים למקום העבודה, ומכל המסכים הפזורים במסדרונות המפעל  מוצגות הודעות עם מסרים של תמיכה בפוליאמוריה (מערכות יחסים "פתוחות" ללא מחוייבות לבן/ת הזוג). אתה מקבל אימייל המזמין אותך להרצאות של אנשים החיים בפוליאמוריה, ותמונות עובדי החברה שמזדהים עם העניין יופיעו באתר החברה. אתה מוזמן על ידי החברה להשתתף בעצרת התומכת במערכות יחסים כאילו, ומחולקים מזכרות עם סמלי התנועה".  מספר העובד כמשל לאירועי המתרחשים לאחרונה בחברה.

עיתונות יהודית אקטיבסטית צריכה מימון כדי לפעול - הצטרפו עכשיו להשמעת הקול היהודי >>

"זה טירוף. הרי באת לעבוד ולהתפרנס בתחום אחר לגמרי, מה פתאום מנסים לשטוף לך את המוח עם דבר שלא קשור בעליל לענייני העבודה, ואף מתנגש עם עולם הערכים של חלק גדול מהעובדים?" מוחה העובד. "חייבים להגן בחוק על זכות העובד למקום עבודה נקי מהטפה להט"בית או כל נסיון אחר להפר את האיזון של חיי המשפחה המסורתית".

מאינטל נמסר בתגובה לכתבה: "אנו מאמינים שגיוון בתעסוקה הוא המנוע לחדשנות וליצירתיות של החברה. כחברה גלובלית, אנו רואים במגוון - Diversity - חלק מהותי מערכי החברה. אנו צומחים עם השונה, ומאמינים שהוא הבסיס להתפתחותנו כחברה. לכל עובד עומדת הזכות לבחור אם לקחת חלק בפעילות כזו או אחרת".

תגובות (19) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד