בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפרקליטות חששה ממבוכה וקליינר קיבל עונש מינימאלי

הפרקליטות ביקשה לוותר על העברת חומרים לעו"ד איתמר בן גביר, וגלעד קליינר שהביע שמחה על רצח שירה בנקי ז"ל, יצא עם עונש קל במיוחד

  • יח"צ
  • א' תמוז תשע"ח - 15:47 14/06/2018
גודל: א א א
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)

שופט בית משפט השלום באשקלון, חיים נחמיאס, גזר היום את דינו של גלעד קליינר שהביע שמחה על הירצחה של שירה בנקי ז"ל בידי ישי שליסל במצעד בעלי הנטיות ההפוכות בירושלים, והטיל עליו עונש של קנס של מאה שמונים ש"ח בלבד, וכן התחייבות שלא יעבור את העבירה.

בתחילה ביקשו בפרקליטות לשלוח את קליינר למאסר בפועל,  אולם עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של קליינר דרש לקבל לידיו את נתוני הפרקליטות באשר לסגירת תיקים של ערבים ופעילי שמאל קיצוני שהביעו שמחה על מות מתנחלים וחרדים.

בתגובה הורה השופט נחמיאס בהחלטה תקדימית כי על המדינה אכן לספק את כל המידע באשר להתנהלותה בתיקים אלו, ולאור זאת הסכימה הפרקליטות להגיע להסדר טיעון בו נמחקו שלושה אישומים של הסתה ושני סעיפים של הפרת הוראה חוקית, והכל בכדי להימנע מהעברת החומרים לעו"ד בן גביר.

במסגרת ההסדר חזרה בה הפרקליטות מהדרישה להטיל על קליינר עונשים של מאסר או עבודות שירות ואף מהדרישה להטיל עונש מאסר על תנאי ודרשה כי על קליינר יוטלו עבודות שירות לציבור.

לאחר שנשלח קליינר לתסקיר שירות המבחן נקבע כי קליינר איננו מתאים לעבודות של"צ ובדיון היום המחלוקת היחידה בין הצדדים הייתה לעניין גובה הקנס שיוטל על קליינר.

הפרקליטות דרשה קנס כספי של עשרת אלפים ש"ח ואילו עו"ד בן גביר ביקש להסתפק בקנס סימלי והפנה לשורה ארוכה של מקרים בהם נאמרו אמירות דומות על ידי ערבים ששמחו על רצח חיילים ובפרקליטות סגרו את התיקים. 

    | "הסניגור חירף נפשו למען הנאשם"

השופט נחמיאס החמיא לטיעוני הצדדים וקבע כי "הסנגור חירף נפשו למען הנאשם והפך כל אבן למענו". השופט קבע במקרה של קליינר כי אכן מדובר במקרה חריג עם נסיבות חריגות ולכן הסדר הטיעון הוא סביר ובכוונת ביהמ"ש לכבדו.

"אין גם כל תועלת לאור דברי שירות המבחן להטיל על הנאשם של"צ ועדיף על כך פגישות עם שירות המבחן וניסיון לשקמו", כתבה השופט. במחלוקת לעניין הקנס קבע השופט כי הוא מקבל את עמדת הסנגור ואין טעם להשית על קליינר קנס משמעותי ויש לגזור על הנאשם את העונש המתאים לו בתיק שלפניו. 

לאור זאת גזר השופט על הנאשם קנס מינימלי בסך מאה שמונים ש"ח, וכן התחייבות כי לא יעבור על  אותה עבירה. עוד פסק השופט וקבע כי קליינר יעמוד לצו מבחן ויצטרך להגיע לפגישות שבועיות אצל קצינת מבחן.

עו"ד בן גביר אומר בתגובה: "אני מרוצה שכבוד השופט הבכיר קיבל טענותינו ועוד יותר מרוצה מכך שלאחר שדרשתי וקיבלתי החלטה ולפיה הפרקליטות צריכה לגלות את כל תיקי החקירה שסגרו בעניין ערבים ושמאלנים, הבינו בפרקליטות שכדאי לסיים התיק בהסדר טיעון מאוזן וסביר. דברי שמחה על רצח נערה הרגיזו גם אותי אך מכאן ועד לניהול הליך פלילי הדרך ארוכה מאוד".
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון