בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עצי זית נכרתו סמוך לכפר טוואני בהר חברון

7 עצי זית נכרתו בשבוע שעבר סמוך לכפר טוואני בהר חברון, כך מדווחים בארגון תעאיוש. עוד מדווחים בארגון השמאל כי הלילה (א) השחיתו אלמונים את בור המים המשמש את פעילי השמאל הרבים המתגוררים יחד עם קומץ ערבים במאהל סמוך לסוסיא

  • י"ב חשון תשע"ג - 08:54 28/10/2012
גודל: א א א
7 עצי זית נכרתו בשבוע שעבר סמוך לכפר טוואני בהר חברון, כך מדווחים בארגון תעאיוש. עוד מדווחים בארגון השמאל, כי הלילה (א) השחיתו אלמונים את בור המים המשמש את פעילי השמאל הרבים המתגוררים יחד עם קומץ ערבים במאהל סמוך לסוסיא.
[caption id="attachment_44892" align="aligncenter" caption="עצי הזית על רקע יער מעון (תעאיוש)"]
פעילי מארגון השמאל 'תעאיוש' דווחו בימים האחרונים על שבעה עצי זית שנכרתו סמוך לכפר טוואני שבהר חברון בסוף שבוע שעבר. בנוסף הם מדווחים כי הלילה (א') בסביבות השעה 2:00 ירדו כעשרה מתיישבים מסוסיא לעבר הוואדי הסמוך ליישובם, ופגעו בבור המים בו משתמשים פעילי השמאל הרבים וקומץ הבדואים המתגוררים במאהל סמוך.
תושבי חוות מעון, סוסיא, מצפה יאיר, ואביגיל שבדרום הר חברון, סובלים מהתנכלויות קשות מצד פעילי שמאל מהארץ והעולם שהתמקמו בכפרים הסמוכים ליישוביהם. מידי שבוע, ובעיקר בשבתות, מתקרבים פעילי השמאל והערבים לעבר היישובים היהודים ומתעמתים עם התושבים.
צה"ל והמשטרה לא מונעים את המשך הפרובוקציה של אנשי השמאל, ופעמים רבות אף מגבים את אותם פעילים. במקום לפטור את הבעיה מהשורש, בחרו בצה"ל, לפני כחודש, להציב מארב דווקא ליהודים הסובלים מההטרדות ומנסים להתגונן מפניהן, כשוטרים המחופשים לערבים התקרבו ליישוב סוסיא והתנהגו בצורה חשודה.
לאחר שסירבו לעזוב את המקום, ירדו לכיוונם מספר יהודים רעולי פנים במטרה להרחיקם מהאזור, ולאחר עימות שהתפתח נעצרו היהודים. כפי שחשפנו בקול היהודי דווקא מח"ט יהודי החדש חובש הכיפה, היה זה שפיקד על המבצע המשטרתי, שעורר ביקורת ציבורית רבה.
 
תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד