בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עקיבא הכהן: "למה האריכו לי את צו ההרחקה"?

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תש"ע - 11:33 15/04/2010
גודל: א א א


[caption id="attachment_5561" align="alignleft" width="100%" caption="עקיבא הכהן (הקול היהודי)"]עקיבא הכהן (הקול היהודי)
באיסרו חג פסח האחרון הגיע עקיבא הכהן ל"שיחת בירור" עם השב"כ במשטרת אריאל. הכהן, פעיל שטח וותיק ומוכר המתפרנס מחקלאות ומקבלנות בעבודה עברית, הורחק לפני כחצי שנה מיהודה ושומרון בצו אלוף הפיקוד אבי מזרחי. במשטרת אריאל המתין לו "המכונה עידן", אותו כבר הכיר משיחה שערך עימו לפני כשנתיים, אז היה "עידן" רכז האגף היהודי באזור ירושלים. כעת, עידן הסבר לו בנימוס, כי הוא החליף את מאיר (רכז השב"כ האחראי על הישוב יצהר) ובהיכנסו לתפקיד החדש ברצונו להציע לו לפתוח דף חדש: "אנחנו יודעים שהמשכת בפעילות שלך גם בששת החודשים האחרונים בהם היית מורחק. אמנם לא היית בשטח אבל המשכת להכווין את כל הפעילויות מרחוק ובעקבות זאת אנחנו מתכוונים  להאריך לך את צו ההרחקה בשלושה חודשים נוספים. במידה ותגיד לי כאן ועכשיו שאתה מפסיק את הפעילות אנחנו נשקול ברצינות לא להאריך ".

"לכאורה", אמר הכהן, "הוא הציע לי אחלה עסקה. אני לא צריך לחתום על כלום,להתחייב בפני שופט או אפילו לפרט מה בעצם אני מפסיק לעשות"!
המתיישבים המורחקים מביתם, משלמים – יחד עם בני משפחותיהם מחיר לא קטן: מחיר אישי של הרחקה מהבית, פגיעה אנושה במקורות הפרנסה, מחיר של ריחוק מהחברים, ופגיעה בחינוך הילדים שנאלצים לעזוב את מקומות הלימודים שלהם, ולעיתים לא מוצאים חלופה, ולו חלקית, במקום בו הם נאלצים לשהות לאורך תקופת ההרחקה.
"מה אכפת היה לי להתחייב? הרי אני אפילו לא חייב לעמוד בדיבור שלי. אני יכול להגיד לו שאני מפסיק את הפעילות,לחזור הביתה ולהמשיך בפעילות. במקרה הכי גרוע אני אקבל צו חדש אחרי תקופה שהייתי בבית ולפחות הרווחתי את הזמן הזה בבית", אמר עקיבא לקול היהודי.
על אף שיקולים אלו, ענה עקיבא לעידן כי הוא לא עושה הסכמים עם גוף שרודף פוליטית את ציבור נאמני התורה וההתיישבות, ולא עושה הסכמים עם גוף שאין לי אמון בו. "אני מייצג ציבור שלם אותו האגף היהודי בשב"כ רודף. העובדה שקיבלתי צו  מחזקת את היותי נציג של אותו ציבור ואם אעשה הסכמים איתם, אני בעצם משדר כניעה של הציבור. כניעה כזו עלולה לגרום לדרדור חמור ומסוכן בקרב הציבור שנלחם על שלמות ארץ ישראל ועם ישראל".
עקיבא סיים ואמר כי הוא מעריך, שההצעה של השב"כ לקצר את צו ההרחקה בתמורה להתחייבות האמורה, הגיעה לאחר ההבנה מצידם צו ההרחקה לא משרת את מטרתו, כי עקיבא ממשיך בפעילות גם בתקופת ההרחקה.  "ואם הם כל כך חוששים מהיותי פעיל", מסיים עקיבא, "כמובן שאין סיבה שאפסיק". מהשיחה עם עקיבא יצאנו חדורי התפעלות מזקיפות הקומה שלו ושל משפחתו, לא נותר לנו אלא לסיים בהרהור, כי כך נולדת ההנהגה הבאה של הציבור הנאמן לה' ולתורתו.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד