בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערביות הונו קשישה, גנבו רכוש והותירו אותה מעולפת

קשישה בת 86 מאושפזת לאחר שערביות התחזו לעובדות הביטוח הלאומי, נכנסו לביתה וגנבו את רכושה. בתה של הקשישה: "חייבים להתעורר - אין להן פחד"

  • אלחנן גרונר
  • ו' כסלו תש"פ - 12:40 04/12/2019
גודל: א א א
ארכיון (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
ארכיון (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)

ערביה מסילוואן נעצרה בחשד להונאה וגניבה מקשישה בביתה בשכונת רמות בירושלים, אירוע שהוביל לפציעת הקשישה ואשפוזה בטיפול נמרץ.

מדובר בקשישה כבת 86 המתגוררת בדירה הסמוכה לדירת ביתה בשכונת רמות א' בבירה. בערב סוכות איתרו אותה בני משפחתה בביתה כאשר היא חסרת הכרה ומדממת והיא פונתה לקבלת טיפול רפואי.

למחרת, כאשר התעוררה, החלו בני משפחתה לגלות פרטים על אשר התרחש. הקשישה סיפרה כי שתי נציגות מהביטוח הלאומי שהו בביתה.

אלא שאט אט התברר כי מדובר בשתי ערביות אשר התחזו לנציגות הביטוח הלאומי וכך הגיעו מספר פעמים לביתה של הקשישה, השקו אותה על פי החשד בחומר מרדים וגנבו ממנה רכוש רב.

בערב סוכות ביצעה אחת החשודות גם עיסוי לקשישה, ובנסיבות שטרם הובררו, הקשישה נפלה ממיטתה ואיבדה את הכרתה. בני המשפחה מצאו אותה כשהיא חבולה מדממת וחסרת הכרה.

בני המשפחה הגישו תלונה במשטרה, ולדבריהם נאמר להם כי סיכוי גבוה שהחשודות יחזרו לזירת האירועים. ואכן ביום שישי האחרון הגיעו שתי נשים ודפקו על דלת ביתה של הקשישה המתגוררת עמה באותו בניין.

"הן שאלו על אמא שלי אחרי שדפקו בכמה דירות של שכנים", סיפרה בשיחה עם הקול היהודי שרי כהן, ביתה של הקשישה שנפגעה. "הן סיפרו שהן מהביטוח הלאומי, הראו לי טופס של ביטוח לאומי ואמרו שהן עוזרות לאמא. הבנתי שאלו החשודות וניסינו לתת להן תחושה שאנחנו לא חושדים בהן, ובמקביל הזמנו משטרה".

אלא שבשלב מסוים הבינה אחת החשודות כי הוזמנה משטרה למקום והצליחה להימלט. "פתאום היא התחילה לדבר בערבית בטלפון ואז הבנו שהן ערביות. היתה להן עברית מעולה ובהתחלה לא חשבנו שהן ערביות. אחרי השנייה רדפנו ותפסנו אותה ברחוב עם המשטרה. אבל למרות שהן הודו שהן היו אצל אמא בבית ושאמא זיהתה את האשה הזו, המשטרה שחררה אותה בטענה שאין חשד נגדה".

במשטרה אמרו כי החשודה זומנה לחקירה ביום ראשון ואז נחקרה ונעצרה.

   | "חייבים להתעורר"

בני המשפחה הזועמים והמתוסכלים פרסמו את הסיפור בקבוצות וואצאפ, ופוסט שהעלה אחד מהם בפייסבוק זכה ל-1,400 שיתופים.

לקול היהודי נודע כי לאחר שהתייצבה החשודה, תושבת סילוואן כבת 43, לחקירה ביום ראשון היא נחקרה ונעצרה. ביום שני הוארך מעצרה עד היום (ד'). למרות הפציעה החמורה של הקשישה, אשר עדיין מאושפזת במצב לא פשוט ואף שהתה מספר ימים בטיפול נמרץ, החשדות נגד החשודה הם של קשירת קשר לביצוע פשע ועוון, התפרצות וגניבה.

מפרוטוקול הדיון עולה כי החשודה קשרה עצמה לאשה וטוענת כי הכירה אותה בבית חולים במסגרת עבודתה בחברת כח אדם. בתה של הקשישה טוענת כי מדובר בשקר וכזב.

"אמא לא היתה מאושפזת בשנה וחצי האחרונות, והפעם הראשונה שראתה את הנוכלות הללו היתה בערב סוכות".

לדבריה, שכנים סיפרו כי במקום נכח גם גבר ערבי מבוגר, ונראה כי מדובר בכנופיה שתכננה היטב את הדברים. יש לציין כי בשבת האחרונה נפרצו שלוש דירות ובית עסק באזור שכונת רמות א'. טרם ברור האם ישנו קשר ישיר בין האירועים.

"אני לא יודעת איך הם הגיעו לדירה. יש פועלים שנמצאים בבניין כי זה בניין חדש שעוד משפצים, וגם המרפסת של אמא פונה לרחוב ויכול להיות שראו אותה שם והבינו שגרה שם קשישה".

"אנחנו דורשים שהמשטרה תפרסם את התמונה של החשודה כי הגיוני שהיא פגעה כך בעוד קשישים", אומרת כהן. "זה לא יאומן איך לערביות הללו היתה חוצפה כזו וחוסר פחד. כשהזמנו משטרה היא אומרת לי מול השוטר – מה את מפחדת? למה הזמנת משטרה? אמא, שלחמה במחתרת לח"י ובמלחמת השחרור, אשה שהיתה עצמאית גם בגילה, נמצאת כבר עשרה ימים בבית חולים.  חייבים להתעורר ושמישהו ירים את הכפפה בעניין הזה ומשטרת ישראל תדאג לקשישים שלנו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען כבר באותו היום השוטרים עיכבו את החשודה, לקחו את פרטיה וזימנו אותה לחקירה אליה היא התייצבה. בתום חקירתה הוארך מעצרה על ידי בית המשפט. משטרת ישראל תמשיך לחקור כל מקרה של פריצה וגנבה וכן לפעול בנחישות נגד עברייני הרכוש באשר הם, הכל במטרה להגן על רכושם וביטחונם האישי של תושבי האיזור".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד