בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערביי קוצרא הקימו צוותי שמירה מפני התקפות היהודים

בעקבות התקפות חוזרות ונשנות של יהודים על הכפר קוצרא, החליטו ערביי הכפר לעשות מעשה ולהקים צוותי שמירה של מתנדבים שיפטרלו בלילות ויגנו על הכפר. האם בקרוב נראה כפרים ערבים שיוקפו בגדרות?\r\n

  • אלחנן גרונר
  • י"ד אלול תשע"א - 22:44 13/09/2011
גודל: א א א

בעקבות התקפות חוזרות ונשנות של יהודים על הכפר קוצרא, החליטו ערביי הכפר לעשות מעשה ולהקים צוותי שמירה של מתנדבים שיפטרלו בלילות ויגנו על הכפר. האם בקרוב נראה כפרים ערבים שיוקפו בגדרות?

בעקבות התקפות חוזרות ונשנות של יהודים, על הכפר קוצרא הסמוך לגוש שילה, הבינו במועצת הכפר כי הם חייבים לעשות מעשה. מערך הגנה הבנוי על מתנדבים המתגוררים בכפר החל לפעול בלילות, במטרה למנוע מיהודים להיכנס לכפר ולפגוע ברכוש.

היוזמה, הגיעה לאחר שבשבועות האחרונים התגברו הפעולות כנגד ערביי הכפר. לפני כשבוע הוצת מסגד בכפר ועל קירותיו החיצוניים רוססה הכתובת "עלי עין ומגרון = צדק חברתי".  בנוסף נכרתו בסוף השבוע שעבר כשבעים עצי זית בסמוך לכפר ונוקבו צמיגים של רכב חקלאי. בחודשים האחרונים, בעיקר לאחר שצה"ל הרס את גבעת עלי עין, אירעו באיזור, ארועי חיכוך רבים בין יהודים לערבים.

אתר האינטרנט של הכפר, מדווח על תכנית ההגנה החדשה. בכל לילה יסיירו באיזור הדרומי של הכפר כחמישה עשר מתנדבים שתפקידם יהיה לדווח על כל תנועה חשודה ולמנוע פגיעה ברכוש ובמבני ציבור בכפר. במידה והם מזהים פעולה חשודה עליהם ליצור קשר עם ראשי מועצת הכפר, ודרך מושל שכם ומנהל התיאום והקישור, יערך תיאום עם צה"ל.[caption id="attachment_14824" align="alignleft" width="100%" caption="יוקף גדר? הכפר קוצרא (קוצרא נט)"]יוקף גדר? הכפר קוצרא (קוצרא נט)


הצעד הבא - הקפת כפרים בגדרות?

ערביי הכפר מתגאים כי כבר בסיור הראשון שהתקיים אתמול בלילה (ב'), סוכלה חדירה של יהודים לכפר. אולם תצפיות של צה"ל שהוצבו בלילה בקרבת הכפר דיווחו כי יהודים לא התקרבו לכפר, ומדובר ככל הנראה בתוצר לוואי של הפאניקה האוחזת בערביי קוצרא, החוששים מפגיעה נוספת מידי יהודים.

ראש מועצת קוצרא, האני אסמעאיל, הדגיש בשיחה עם אתר ynet כי הקבוצה אינה חמושה כלל מאחר והם לא מעוניינים לקחת את החוק לידיים. בנוסף, הוא הביע תקווה כי גם שאר הכפרים שסובלים מהתקפות של יהודים, ילכו בעקבותיהם ויקימו קבוצות תצפית שיגנו על ערביי הכפרים. נזכיר כי מאז הרס שלושת הבתים בישוב מגרון, אירעו אירועי מחאה רבים שכללו פגיעה ברכוש ובמסגדים בכמה כפרים ביו"ש, בניהם הכפרים בורקה, דיר דיבוואן, יתמא, קבלאן, חלחול, ביר זית ועוד.

יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה בה ערבים עורכים פעולות אבטחה בכפרים. בכפר עסירא אל קיבלייה הסמוך ליצהר הוצבו לפני כשנתיים וחצי, כלבי שמירה הנמצאים בבתים בפאתי הכפר. במשך מספר חודשים סייר בכפר רכב שטח ועליו פרוז'קטורים גדולים, שסרק את האיזור שבין הכפר לישוב יצהר.

האם הצעד הבא הוא בנית גדרות לכפרים ערביים הסמוכים לישובים יהודים? ימים יגידו.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד