בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים חטפו מטייל יהודי - חבריו פתחו באש ושחררו אותו

ערבים תקפו מטיילים יהודים בגוש שילה והצמידו סכין לצווארו של אחד מהם. מטייל יהודי ירה באויר, אך ערבים טוענים כי אחד מאנשיהם נפצע באורח קשה. לאחר מכן התפתחו במקום עימותים במהלכם עצרו שוטרי יס"מ את תושב אש קודש.

  • אלחנן גרונר
  • י"ז אלול תשע"א - 12:40 16/09/2011
גודל: א א א

קבוצת מטיילים שהגיעה הבוקר לשטחים הסמוכים לישובים אש קודש ואחיה שבגוש שילה, הותקפה בידי ערבים מהכפר קוצרא הסמוך. מספר ערבים הצליחו לתפוס את אחד המטיילים וערבי שלף סכין והצמיד אותה לגרונו של המטייל. אחד המטיילים ירה מספר יריות באויר, מה שגרם לשחרורו של המטייל כשהוא פצוע באורח קל מדקירה. הקבוצה ניתקה מגע והתרחקה חזרה לעבר הישוב אש קודש.

עמותת חננו מדווחת כי לאחר כמה דקות עלו עשרות ערבים מהכפר קוצרא אל עבר הישוב אש קודש והחלו להצית שטחים באיזור. הערבים התקרבו לכרם של תושב אש קודש וניסו לפגוע בו. תושבי אש קודש ירדו לעבר הערבים ובין הצדדים התפתחו קרבות אבנים.

לדברי תושבי אש קודש, חיילי צה"ל שהגיעו למקום היו חסרי אונים ולא הצליחו להשתלט על ההמון הערבי. אם לא די בזה, לשטח הגיעו שוטרי יס"מ, שעצרו ארבעה תושבים יהודים, וזאת בשעה שעשרות ערבים ממשיכים לרגום באבנים את חיילי צה"ל. שלושה מהעצורים שוחררו בשטח אך אחד העצורים, תושב הישוב אש קודש נלקח לתחנת בנימין. עו"ד מעמותת חננו מנסה לפעול לשחרורו. ברגעים אלו נמשכים עימותים בין חיילים ושוטרי מג"ב לבין מאות מתפרעים ערבים מהכפר קוצרא.

תושבי אש קודש מציינים כי קצין היס"מ שניהל את המעצר הוא קצין בשם שחר מחסומי, בוגר מחזור א' בישיבה התיכונית בקרית ארבע, שמתגורר כיום באחד מהערים ביו"ש.

 

\
r\n[caption id="attachment_15021" align="aligncenter" width="300" caption=""משפיע מבפנים" - קצין היס"מ שחר מחסומי באש קודש הבוקר (יחידת תצפית)"]"משפיע מבפנים" - קצין היס"מ שחר מחסומי באש קודש הבוקר (יחידת תצפית)
[caption id="attachment_15022" align="aligncenter" width="300" caption="הצתה של ערביי קוצרא הבוקר (יחידת תצפית)"]הצתה של ערביי קוצרא הבוקר (יחידת תצפית)
תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד